Rok s Buggyrou: Z pouště na Dakaru až pro okruhový titul

Projděte si s námi v galerii úspěšnou sezonu roudnického týmu Buggyra, jenž získal v ME tahačů Pohár konstruktérů a druhé a čtvrté místo mezi jezdci a už na začátku sezony sedmé místo v Rallye Dakar.
Ale okruhy byly jen částí letošní "šichty" Buggyry. Sezona totiž pro stáj z Roudnice nad Labem začala už v lednu Rallye Dakar, do níž v Tatře "Fat Boy" nastoupil Martin Kolomý.
Devět tisíc kilometrů po Jižní Americe není vůbec jednoduchá záležitost a také Kolomý se ocitl v problémech. Zde je snímek z kamery ve voze Tomáše Vrátného při vyprošťování jeho Tatry.
Nejlepšího výsledku dosáhl zkušený pilot Buggyry hned v první etapě, v níž obsadil čtvrté místo. Ze 13 etap z top 10 vypadl pouze třikrát.
Suma sumárum to v cíli v Buenos Aires znamenalo sedmé místo, na vítězného Rusa Airata Mardějeva v Kamazu ztratil Kolomý přes čtyři hodiny.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
13. 10. 2015 11:20
Projděte si s námi v galerii úspěšnou sezonu roudnického týmu Buggyra, jenž získal v ME tahačů Pohár konstruktérů a druhé a čtvrté místo mezi jezdci a ještě navíc už na začátku sezony sedmé místo v Rallye Dakar.

Více o týmu Buggyra čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy