Britskou rallye vyhrál poprvé v kariéře Sébastien Loeb

Sport Sport, Red Spo
7. 12. 2008 15:00
Soutěž týmů vyhrál Loebův Citroen
Sébastien Loeb
Sébastien Loeb | Foto: Reuters

Cardiff - Francouzský fenomenální jezdec Sébastien Loeb završil svou úspěšnou sezonu nedělním vítězstvím v Britské rallye, když v poslední rychlostní zkoušce předstihl dosud vedoucího Jari Mattiho Latvalu z Finska.

Třetí pak skončil Španěl Dani Sordo.

Pro již jistého mistra světa je to také první vítězství v této rallye v kariéře. Na svém kontě má za uplynulou sezonu jedenáct vítězství, čímž se nesmazatelně zapsal do historie.

Čtěte také: Loeb zaskočil svět F1. Přestup nechystá i kvůli věku

Pilot továrního Citroenu v neděli navíc pojistil celkový titul své stáje v soutěži týmů.

O něm už však bylo prakticky rozhodnuto po pátečních erzetách, po kterých víceméně vypadl z boje o přední příčky největší konkurent Miko Hirvonen z Fordu.

Loeb tak jen završil svou dominanci v tomto automobilovém sportu, neboť již vyhrál pátý mistrovský titul za sebou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy