Britská GP zůstává v F1, opět se pojede v Silverstone

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
7. 12. 2009 12:12
Pořadatelé se dohodli s Berniem Ecclestonem
Sebastien Vettel při průjezdu cílovou rovinkou
Sebastien Vettel při průjezdu cílovou rovinkou | Foto: Reuters

Londýn - Britská velká cena formule 1 se pojede i příští rok na okruhu Silverstone. Pořadatelé oznámili dokončení úspěšných jednání s Berniem Ecclestonem v pondělí.

Závodiště v Silverstone přitom v kalendáři závodů příští sezony formule mělo chybět, jeho místo totiž měl zaujmout nový okruh v Doningtonu. Ovšem jeho organizátoři nesehnali dostatek peněz a nějakou dobu hrozilo, že se britská GP nepojede vůbec.

Pak se ale ozvali zástupci okruhu v Silverstone a začala tvrdá vyjednávání s hlavním promotérem formule Berniem Ecclestonem o výši poplatků za uspořádání závodu.

Čtěte také: Potvrzeno: Räikkönnen bude jezdit rallye. Za Citroën

Ta nakonec dopadla pro britské pořadatele úspěšně, neboť se jim podařilo u Ecclestonea vymoci výměnou za dlouhodobý kontrakt některé finanční ústupky. Trať v Northamptonshire by měla podle dohody hostit VC Velké Británie následujících sedmnáct let.

"Není jednoduché podepsat takhle dlouhodobou smlouvu a vyžaduje to hodně zodpovědnosti, ale BRDC (Britský klub závodních jezdců) chce, aby těsné propojení (s formulí 1) pokračovalo," prohlásil šéf BRDC Damon Hill.

"Každému bylo jasné, že britská GP není jen sportovní událost, ale také je pohonem průmyslu této země. Kdybychom o ni přišli, určitě by nás to poškodilo," konstatoval Hill.

První Velká cena se v Silverstone jela už v roce 1950, přičemž posledních třiadvacet let zde formule ani jeden rok nechyběly. Celkem formule v kraji Northamptonshire odjely osmačtyřicet závodů.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy