Bikiny na startu a oheň v boxu? Závod!

tnt
5. 10. 2006 0:01
Ostrava - Kontury postav kolem cesty kdesi v horách, bílý oblak prachu a závodní speciál letící kamsi do prostoru. Snímek z Italské rallye. Uvnitř: Galerie.
SLUNCE V PRACHU. Italská rallye, Sardinie 2005.
SLUNCE V PRACHU. Italská rallye, Sardinie 2005. | Foto: Martin Straka

"Šli jsme už zpátky ke svému autu. Elitní závodníci pryč, jezdili jen místní amatéři," vypráví autor snímku, fotograf a reportér Martin Straka. "Když jsem se při chůzi mezi kameny a ještěrkami otočil, uviděl jsem působivé světlo i prostor."

Redaktor deníku Sport Martin Straka získal za snímek ze Sardinie druhou cenu Zlaté oko v letošní soutěži Zlatý volant. A právě fotografie z automobilových závodů v okamžicích, kdy už se jakoby nic neděje, jsou pro něj příznačné.

Spolu se snímky z akce, kdy auta létají vzduchem a v boxech hoří benzín, je uspořádal do kolekce, kterou nazval "Po startu a za cílem." Už v srpnu ji vystavoval v centru Olympia v Brně. A tento týden v úterý měla výstava vernisáž v Domu knihy Librex v Ostravě.

Výběr ze snímků poskytl Martin Straka exkluzivně redakci Aktuálně.cz a my vám je nabízíme v galerii k prohlédnutí.