S Bianchim se přišli rozloučit Hamilton, Rosberg i Prost

I chlapi z formule 1 pláčou. Nad rakví zesnulého kamaráda
Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízejícího jiný havarovaný monopost.
Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.
Jezdcovu touhu po úspěchu symbolizovala jeho helma vystavená na rakvi,...
... jíž se Bianchiho soupeři i přátelé pietně dotýkali.
Foto: ČTK
Radek Vičík Radek Vičík
21. 7. 2015 12:15
Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Nice - Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Smutečního obřadu v jezdcově rodném Nice se zúčastnili Bianchiho soupeři z trati Romain Grosjean, Lewis Hamilton či Nico Rosberg a také čtyřnásobný mistr světa Alain Prost či šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt.

Rakev do katedrály Sainte-Réparate v Nice přinesli jeho soupeři z formule 1, které kněz Sylvain Brison vedoucí obřad nazval Bianchiho "závodními bratry".

"Julesova smrt byla velmi nespravedlivá. Byl šťastný, protože proměnil v realitu svůj sen. Automobilové závody byly jeho život, jeho předurčení. Byl to mistr s výjimečným talentem, ale také velmi pokorný mladý muž," dodal kněz.

Na poslední cestu zazněla Bianchiho oblíbená píseň "Hotel California" od skupiny Eagles ve verzi pro akustickou kytaru.

Velmi komorní tryzny, jak byl na žádost Bianchiho rodičů obřad organizován, se zúčastnili mimo jiné i starosta Nice Christian Estros a francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízející jiný havarovaný monopost. Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.

25letý Francouz byl první obětí Grand Prix formule jedna od května 1994, kdy v Imole při Velké ceně San Marina zahynul legendární Ayrton Senna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy