S Bianchim se přišli rozloučit Hamilton, Rosberg i Prost

I chlapi z formule 1 pláčou. Nad rakví zesnulého kamaráda
Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízejícího jiný havarovaný monopost.
Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.
Jezdcovu touhu po úspěchu symbolizovala jeho helma vystavená na rakvi,...
... jíž se Bianchiho soupeři i přátelé pietně dotýkali.
Foto: ČTK
Radek Vičík Radek Vičík
21. 7. 2015 12:15
Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Nice - Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Smutečního obřadu v jezdcově rodném Nice se zúčastnili Bianchiho soupeři z trati Romain Grosjean, Lewis Hamilton či Nico Rosberg a také čtyřnásobný mistr světa Alain Prost či šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt.

Rakev do katedrály Sainte-Réparate v Nice přinesli jeho soupeři z formule 1, které kněz Sylvain Brison vedoucí obřad nazval Bianchiho "závodními bratry".

"Julesova smrt byla velmi nespravedlivá. Byl šťastný, protože proměnil v realitu svůj sen. Automobilové závody byly jeho život, jeho předurčení. Byl to mistr s výjimečným talentem, ale také velmi pokorný mladý muž," dodal kněz.

Na poslední cestu zazněla Bianchiho oblíbená píseň "Hotel California" od skupiny Eagles ve verzi pro akustickou kytaru.

Velmi komorní tryzny, jak byl na žádost Bianchiho rodičů obřad organizován, se zúčastnili mimo jiné i starosta Nice Christian Estros a francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízející jiný havarovaný monopost. Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.

25letý Francouz byl první obětí Grand Prix formule jedna od května 1994, kdy v Imole při Velké ceně San Marina zahynul legendární Ayrton Senna.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 21 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy