S Bianchim se přišli rozloučit Hamilton, Rosberg i Prost

I chlapi z formule 1 pláčou. Nad rakví zesnulého kamaráda
Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízejícího jiný havarovaný monopost.
Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.
Jezdcovu touhu po úspěchu symbolizovala jeho helma vystavená na rakvi,...
... jíž se Bianchiho soupeři i přátelé pietně dotýkali.
Foto: ČTK
Radek Vičík Radek Vičík
21. 7. 2015 12:15
Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Nice - Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Smutečního obřadu v jezdcově rodném Nice se zúčastnili Bianchiho soupeři z trati Romain Grosjean, Lewis Hamilton či Nico Rosberg a také čtyřnásobný mistr světa Alain Prost či šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt.

Rakev do katedrály Sainte-Réparate v Nice přinesli jeho soupeři z formule 1, které kněz Sylvain Brison vedoucí obřad nazval Bianchiho "závodními bratry".

"Julesova smrt byla velmi nespravedlivá. Byl šťastný, protože proměnil v realitu svůj sen. Automobilové závody byly jeho život, jeho předurčení. Byl to mistr s výjimečným talentem, ale také velmi pokorný mladý muž," dodal kněz.

Na poslední cestu zazněla Bianchiho oblíbená píseň "Hotel California" od skupiny Eagles ve verzi pro akustickou kytaru.

Velmi komorní tryzny, jak byl na žádost Bianchiho rodičů obřad organizován, se zúčastnili mimo jiné i starosta Nice Christian Estros a francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízející jiný havarovaný monopost. Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.

25letý Francouz byl první obětí Grand Prix formule jedna od května 1994, kdy v Imole při Velké ceně San Marina zahynul legendární Ayrton Senna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy