Po boji o titul královny ženské formule se "Bludná Holanďanka" vrátila do českého BMW

Radek Vičík Radek Vičík
10. 9. 2019 21:31
Nizozemská pilotka Beitske Visserová se po boji o titul královny ženské formule vrátila do českého týmu Šenkýř Motorsport a spolu s Robertem Šenkýřem ve speciálu BMW na Silverstonu znovu vybojovala body v seriálu GT Open.

24letá rodačka z Flevolandu se zařadila mezi vyvolené rychlé ženy, které startovaly v premiérovém ročníku W série. Byla to už její sedmá "štace", ale ze všeho nejúspěšnější. Mezi dvacítkou pilotek si až do posledního závodu držela naději na vítězství. Nakonec v souboji o titul prohrála o deset bodů jen s Britkou Jamie Chadwickovou.

Působení v seriálu pestrobarevných monopostů vidí Visserová hlavně jako předstupeň k dalšímu postupu na žebříčku vedoucím do vysněné formule 1. "Jela jsem už v řadě šampionátů a tam jsem už pár holek potkala. Myslím si, že čím víc závodíte, tím víc se zlepšujete. W sérii jsem viděla hlavně jako další šanci závodit a zlepšovat se," uvedla Nizozemka krátce po skončení šampionátu "jen pro dámy" na stránkách New York Times.

"Hodně lidí na nás koukalo skrz prsty. Chápu jejich pohled, ale já osobně jsem si jistá, že dokážeme ještě s chlapy úplně vyrovnaně," dodala Visserová. Ona sama je toho důkazem. V roce 2017 se jako první žena stala tovární pilotkou značky BMW.

A právě z této pozice se o víkendu už podruhé připojila k brněnskému týmu Šenkýř Motorsport. Po boku slovenského pilota Richarda Gondy usedla do BMW M6 GT3 a znovu z toho byly body. Na rozdíl od červencového Red Bull Ringu se sice smíšená dvojice nepodívala na stupně vítězů, ale znovu to byly v obou jízdách body. Po osmém místě v sobotu přišla druhý den dokonce příčka čtvrtá.

"Udělali jsme dnes několik změn na našem autě a bylo to mnohem lepší. Startovala jsem z osmého místa a dokázala jsem držet tempo. I když to bylo lepší než včera, ještě to nebylo dokonalé. Nakonec z toho byla konečná čtvrtá pozice, z čehož jsme všichni rádi," uvedla po nedělním závodě Visserová jejíž pozici na trati ke konečnému čtvrtému místu vylepšil střídající Gonda.

Spokojen s účastí v pátém dílu seriálu GT Open byl i majitel týmu Robert Šenkýř. "Pro nás to byl dobrý víkend. Dosáhli jsme na maximum, co bylo možné. Na konci druhého závodu jsme dokonce jezdili nejrychlejší kola ze všech aut, úprava nastavení před nedělním závodem přinesla úspěch. Naši první účast na anglické půdě jsme si užili a odjíždíme spokojeni," uvedl bývalý mistr Evropy v závodech do vrchu .

 

Právě se děje

před 41 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy