Bahrajn si podle Ecclestonea zajistil setrvání v MS formule

ČTK ČTK
27. 4. 2012 11:11
Podle šéfa formule jedna Bernieho Ecclestonea odvedli pořadatelé Velké ceny Bahrajnu výbornou práci, a zasloužili se tak o to, že se mistrovství světa pojede na okruhu Sáchir i v příštích letech.
Mistrovství světa formule 1 se pojede na okruhu Sáchir i v příštích letech
Mistrovství světa formule 1 se pojede na okruhu Sáchir i v příštích letech | Foto: Aktuálně.cz

Manáma - Organizátoři Velké ceny Bahrajnu podle promotéra formule 1 Bernieho Ecclestonea odvedli výbornou práci a zajistili si, že závod v Manámě zůstane v seriálu mistrovství světa. A to přesto, že závodu přihlížela mizivá návštěva. Oficiální údaje tvrdí, že na okruh Sáchir dorazilo 28 tisíc diváků.

V minulé sezoně byl závod v Bahrajnu zrušen kvůli politickým nepokojům, které v zemi přetrvávají. Proto zaznívaly hlasy, aby se v Manámě znovu nejelo. Navzdory protivládním demonstracím však Mezinárodní automobilová federace dala konání Grand Prix zelenou a samotnou Grand Prix nepokoje nenarušily.

Ecclestone dnes prohlásil, že Bahrajn zůstáne v kalendáři i pro příští sezonu. "Jednoznačně. Nevidím důvod, proč by tomu tak být nemělo. Za rok budeme zpátky a stejně tak v mnoha dalších letech, protože tu odvádějí skvělou práci," řekl. "Je vidět, že zájem o motosport na Blízkém východě stále roste," dodal.

 

Právě se děje

před 45 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy