Charouzův tým slavil v Bahrajnu třetí místo nováčka Beckmanna

rav rav
29. 3. 2021 20:32
Hned v prvním závodním víkendu formule 2 slavil český tým Charouz Racing System umístění na stupních vítězů. Jeho německý pilot David Beckmann si v prvním sprintu dojel pro třetí místo.
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu | Foto: Dutch Photo Agency

Tam, kde loni skončila, letos sezona formule 2 začala. Na okruhu v Sáchiru se sice nejely dva víkendu po sobě, ale díky novým regulím jezdci během dvou dnů stihli tři závody.

A hned v tom prvním, úvodním sobotním sprintu, si David Beckmann ze stáje Charouz Racing System dojel pro třetí místo. Využil tak dokonale místo v první řadě startovního roštu a premiéru v F2 proměnil rovnou v pódiové umístění.

V podvečer čekala závodní pole novinka, sprint pod umělým osvětlením. Týmu Charouz Racing System padl do noty výjezd safety car a provedl dvojitou zastávku v boxech. Díky novým měkkým pneumatikám se Beckmann v závěrečné části probojoval z dvanácté pozice na konečné sedmé místo a získal další dva body.

V neděli byla na programu nejdelší jízda víkendu, hlavní závod. V horku museli jezdci šetřit pneumatiky. Beckmann sice bojoval o další bodované umístění, ale  skončil na 11. místě. Jeho týmový kolega, Brazilec Guilherme Samaia, ani na třetí pokus na body nedosáhl.

"Debutový víkend ve formuli 2 jsem si užil. Celý tým odvedl skvělou práci a sezonu jsme zahájili umístěním na pódiu. Ve druhém závodě z toho znovu byly body, o totéž jsem se snažil v neděli. Byl jsem ale prvním, kdo zajel do boxů a moje pneumatiky v posledních kolech dost trpěly. Naopak soupeři těžili z výjezdu safety car," uvedl Beckmann, jemuž patří průběžná devátá příčka. Česká stáj je v hodnocení týmů sedmá.

 

Právě se děje

Další zprávy