Charouzův tým slavil v Bahrajnu třetí místo nováčka Beckmanna

rav rav
29. 3. 2021 20:32
Hned v prvním závodním víkendu formule 2 slavil český tým Charouz Racing System umístění na stupních vítězů. Jeho německý pilot David Beckmann si v prvním sprintu dojel pro třetí místo.
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu | Foto: Dutch Photo Agency

Tam, kde loni skončila, letos sezona formule 2 začala. Na okruhu v Sáchiru se sice nejely dva víkendu po sobě, ale díky novým regulím jezdci během dvou dnů stihli tři závody.

A hned v tom prvním, úvodním sobotním sprintu, si David Beckmann ze stáje Charouz Racing System dojel pro třetí místo. Využil tak dokonale místo v první řadě startovního roštu a premiéru v F2 proměnil rovnou v pódiové umístění.

V podvečer čekala závodní pole novinka, sprint pod umělým osvětlením. Týmu Charouz Racing System padl do noty výjezd safety car a provedl dvojitou zastávku v boxech. Díky novým měkkým pneumatikám se Beckmann v závěrečné části probojoval z dvanácté pozice na konečné sedmé místo a získal další dva body.

V neděli byla na programu nejdelší jízda víkendu, hlavní závod. V horku museli jezdci šetřit pneumatiky. Beckmann sice bojoval o další bodované umístění, ale  skončil na 11. místě. Jeho týmový kolega, Brazilec Guilherme Samaia, ani na třetí pokus na body nedosáhl.

"Debutový víkend ve formuli 2 jsem si užil. Celý tým odvedl skvělou práci a sezonu jsme zahájili umístěním na pódiu. Ve druhém závodě z toho znovu byly body, o totéž jsem se snažil v neděli. Byl jsem ale prvním, kdo zajel do boxů a moje pneumatiky v posledních kolech dost trpěly. Naopak soupeři těžili z výjezdu safety car," uvedl Beckmann, jemuž patří průběžná devátá příčka. Česká stáj je v hodnocení týmů sedmá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy