Charouzův tým slavil v Bahrajnu třetí místo nováčka Beckmanna

rav rav
29. 3. 2021 20:32
Hned v prvním závodním víkendu formule 2 slavil český tým Charouz Racing System umístění na stupních vítězů. Jeho německý pilot David Beckmann si v prvním sprintu dojel pro třetí místo.
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu
Pilot formule 2 David Beckmann v monopostu týmu Charouz Racing System v cíli sprintu v Bahrajnu | Foto: Dutch Photo Agency

Tam, kde loni skončila, letos sezona formule 2 začala. Na okruhu v Sáchiru se sice nejely dva víkendu po sobě, ale díky novým regulím jezdci během dvou dnů stihli tři závody.

A hned v tom prvním, úvodním sobotním sprintu, si David Beckmann ze stáje Charouz Racing System dojel pro třetí místo. Využil tak dokonale místo v první řadě startovního roštu a premiéru v F2 proměnil rovnou v pódiové umístění.

V podvečer čekala závodní pole novinka, sprint pod umělým osvětlením. Týmu Charouz Racing System padl do noty výjezd safety car a provedl dvojitou zastávku v boxech. Díky novým měkkým pneumatikám se Beckmann v závěrečné části probojoval z dvanácté pozice na konečné sedmé místo a získal další dva body.

V neděli byla na programu nejdelší jízda víkendu, hlavní závod. V horku museli jezdci šetřit pneumatiky. Beckmann sice bojoval o další bodované umístění, ale  skončil na 11. místě. Jeho týmový kolega, Brazilec Guilherme Samaia, ani na třetí pokus na body nedosáhl.

"Debutový víkend ve formuli 2 jsem si užil. Celý tým odvedl skvělou práci a sezonu jsme zahájili umístěním na pódiu. Ve druhém závodě z toho znovu byly body, o totéž jsem se snažil v neděli. Byl jsem ale prvním, kdo zajel do boxů a moje pneumatiky v posledních kolech dost trpěly. Naopak soupeři těžili z výjezdu safety car," uvedl Beckmann, jemuž patří průběžná devátá příčka. Česká stáj je v hodnocení týmů sedmá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy