Autokrosař Kubíček ovládl závod ME v Nové Pace

5. 9. 2021 19:21
Autokrosař Jakub Kubíček ovládl závod mistrovství Evropy v Nové Pace a po pátém dílu seriálu se posunul na průběžně druhé místo kategorie SuperBuggy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Mezi takzvanými plechovými auty, ve třídě TouringAutocross, byl nejrychlejší Petr Šimurda. Šampionátu ale kraluje dnes třetí Lukáš Červený.

Kubíček si v Nové Pace připsal první evropskou výhru v sezoně a posunul se na druhé místo za Lotyše Ervinse Grencise, na kterého ztrácí jen bod.

"Trať byla hodně rozbitá. Na rozdíl od léta, kdy se tady jel český mistrák. Bylo proto potřeba dobře hospodařit s omezeným počtem pneumatik," řekl Kubíček.

Důležitým faktorem pro jeho vítězství byl vydařený start. "Na konci prvního kola jsem vedl a pak už jsem věděl, že když neudělám chybu, první místo udržím," podotkl Kubíček, za nímž dojel desetinásobný evropský šampion Bernd Stubbe z Německa.

Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace:

Buggy1600: 1. Peters (Luc./Fast & Speed), 2. Wibbeler (Něm./Alfa buggy), 3. Pähler (Niz./Alfa Racing).

Průběžné pořadí ME: 1. Peters 140, 2. Pähler 123, 3. Novotný (ČR/Alfa Racing) 107.

SuperBuggy: 1. Kubíček (ČR/Hošek V6 Zomer), 2. Stubbe (Něm./Alfa Rac. Porsche), 3. Mercier (Fr./Fast & Speed), …5. Nikodém (ČR/Caravan), 8. Výborný (ČR/JH 01), 9. Hošek (ČR/Hošek GT3), 10. Hrubý (ČR/Alfa Racing Volvo), 11. Jordák (ČR/Alfa R. Porsche).

Průběžné pořadí ME: 1. Grencis (Lot./Alfa Racing Volvo) 124, 2. Kubíček 123, 3. Tafani (Fr./Alfa Racing) 120, 4. Nikodém 113, …7. Hrubý 72, 8. Jordák 72, 9. Hošek 51, 12. Výborný 34.

TouringAutocross: 1. Šimunda, 2. J. Bartoš, 3. Červený (všichni ČR/Škoda Fabia), 4. Vávra (Mazda RX-8), 5. J. Brožek, 6. Musil (oba ČR/Škoda Fabia)

Průběžné pořadí ME: 1. Červený 77, 2. Šimurda 70, 3. Öun (Est./Ford Fiesta) 70, 4. Vávra 70, …6. J. Bartoš 31, 10. J. Brožek 24, 11. Musil 22.

JuniorBuggy: 1. Florián (ČR/Alfa Racing Suzuki), 2. Medlík (ČR/Fast & Speed), 3. Durt (ČR/Alfa Racing).

Průběžné pořadí ME: 1. Medlík 141, 2. Pytloun (ČR/AR-0003 Suzuki) 137, 3. Jaspers (Niz./Alfa buggy) 130.