Autokrosař Kubíček ovládl závod ME v Nové Pace

ČTK ČTK
5. 9. 2021 19:21
Autokrosař Jakub Kubíček ovládl závod mistrovství Evropy v Nové Pace a po pátém dílu seriálu se posunul na průběžně druhé místo kategorie SuperBuggy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Mezi takzvanými plechovými auty, ve třídě TouringAutocross, byl nejrychlejší Petr Šimurda. Šampionátu ale kraluje dnes třetí Lukáš Červený.

Kubíček si v Nové Pace připsal první evropskou výhru v sezoně a posunul se na druhé místo za Lotyše Ervinse Grencise, na kterého ztrácí jen bod.

"Trať byla hodně rozbitá. Na rozdíl od léta, kdy se tady jel český mistrák. Bylo proto potřeba dobře hospodařit s omezeným počtem pneumatik," řekl Kubíček.

Důležitým faktorem pro jeho vítězství byl vydařený start. "Na konci prvního kola jsem vedl a pak už jsem věděl, že když neudělám chybu, první místo udržím," podotkl Kubíček, za nímž dojel desetinásobný evropský šampion Bernd Stubbe z Německa.

Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace:

Buggy1600: 1. Peters (Luc./Fast & Speed), 2. Wibbeler (Něm./Alfa buggy), 3. Pähler (Niz./Alfa Racing).

Průběžné pořadí ME: 1. Peters 140, 2. Pähler 123, 3. Novotný (ČR/Alfa Racing) 107.

SuperBuggy: 1. Kubíček (ČR/Hošek V6 Zomer), 2. Stubbe (Něm./Alfa Rac. Porsche), 3. Mercier (Fr./Fast & Speed), …5. Nikodém (ČR/Caravan), 8. Výborný (ČR/JH 01), 9. Hošek (ČR/Hošek GT3), 10. Hrubý (ČR/Alfa Racing Volvo), 11. Jordák (ČR/Alfa R. Porsche).

Průběžné pořadí ME: 1. Grencis (Lot./Alfa Racing Volvo) 124, 2. Kubíček 123, 3. Tafani (Fr./Alfa Racing) 120, 4. Nikodém 113, …7. Hrubý 72, 8. Jordák 72, 9. Hošek 51, 12. Výborný 34.

TouringAutocross: 1. Šimunda, 2. J. Bartoš, 3. Červený (všichni ČR/Škoda Fabia), 4. Vávra (Mazda RX-8), 5. J. Brožek, 6. Musil (oba ČR/Škoda Fabia)

Průběžné pořadí ME: 1. Červený 77, 2. Šimurda 70, 3. Öun (Est./Ford Fiesta) 70, 4. Vávra 70, …6. J. Bartoš 31, 10. J. Brožek 24, 11. Musil 22.

JuniorBuggy: 1. Florián (ČR/Alfa Racing Suzuki), 2. Medlík (ČR/Fast & Speed), 3. Durt (ČR/Alfa Racing).

Průběžné pořadí ME: 1. Medlík 141, 2. Pytloun (ČR/AR-0003 Suzuki) 137, 3. Jaspers (Niz./Alfa buggy) 130.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy