Austrálie se ptá: Čí je kokain? Plavců či pilotů F1?

Sport Plus
26. 3. 2007 11:50
Melbourne - Při Velké ceně Austrálie tu bydleli piloti F1. Nyní stejný hotel hostí účastníky plaveckého šampionátu. Našel se tu kokain.

O objevu byli podle australské televizní stanice ABC informování nejen organizátoři grand prix, ale také pořadatelé mistrovství světa plavců, které v Austrálii probíhá od 17. března.

Pracovníci hotelu objevili malou krabici plnou ampulek čiré tekutiny a několik balíčků bílé sypké hmoty už minulé úterý.

Testy Australského antidopingového výboru (ASADA) neprokázaly, že v tekutině byl doping, ale ukázaly jinou zásadní skutečnost.

"V látce z malých sáčků, které se nacházely u krabiček obsahujících ampulky, jsme při laboratorních testech objevili stopy látky Benzoylecgonin. Tedy derivátu kokainu, který je na seznamu zakázaných látek," stojí v tiskovém prohlášení ASADA.

Po majiteli ampulek a sáčků nyní pátrá australské policie.

Start Velké ceny Austrálie.
Start Velké ceny Austrálie. | Foto: Reuters

Vedení F1 letos zavedlo proti kokainu přísná opatření, protože už v lednu dostal dvouletý zákaz závodění pilot automobilových závodů GT Luca Moro. Ital měl pozitivní nález právě na tuto drogu při loňské čtyřiadvacetihodinovce ve Spa.

Poslední formulovou dopingovou kauzou byl pozitivní nález marihuany u českého pilota Tomáše Engeho v roce 2002. Kvůli němu tehdy přišel o vítězství v šampionátu F3000.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy