Austrálie se ptá: Čí je kokain? Plavců či pilotů F1?

Sport Plus
26. 3. 2007 11:50
Melbourne - Při Velké ceně Austrálie tu bydleli piloti F1. Nyní stejný hotel hostí účastníky plaveckého šampionátu. Našel se tu kokain.

O objevu byli podle australské televizní stanice ABC informování nejen organizátoři grand prix, ale také pořadatelé mistrovství světa plavců, které v Austrálii probíhá od 17. března.

Pracovníci hotelu objevili malou krabici plnou ampulek čiré tekutiny a několik balíčků bílé sypké hmoty už minulé úterý.

Testy Australského antidopingového výboru (ASADA) neprokázaly, že v tekutině byl doping, ale ukázaly jinou zásadní skutečnost.

"V látce z malých sáčků, které se nacházely u krabiček obsahujících ampulky, jsme při laboratorních testech objevili stopy látky Benzoylecgonin. Tedy derivátu kokainu, který je na seznamu zakázaných látek," stojí v tiskovém prohlášení ASADA.

Po majiteli ampulek a sáčků nyní pátrá australské policie.

Start Velké ceny Austrálie.
Start Velké ceny Austrálie. | Foto: Reuters

Vedení F1 letos zavedlo proti kokainu přísná opatření, protože už v lednu dostal dvouletý zákaz závodění pilot automobilových závodů GT Luca Moro. Ital měl pozitivní nález právě na tuto drogu při loňské čtyřiadvacetihodinovce ve Spa.

Poslední formulovou dopingovou kauzou byl pozitivní nález marihuany u českého pilota Tomáše Engeho v roce 2002. Kvůli němu tehdy přišel o vítězství v šampionátu F3000.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy