Alonso sen o Trojkoruně nevzdává. Na třetí pokus zamíří na Indy 500, znovu v McLarenu

Radek Vičík Radek Vičík
26. 2. 2020 9:42
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso se i letos pokusí v Indianapolisu získat legendární Trojkorunu. V závodě seriálu Indycar na 500 mil ještě nikdy neviděl cíl.
Zklamaný Fernando Alonso po neúspěšné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis 2019
Zklamaný Fernando Alonso po neúspěšné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis 2019 | Foto: IndyCar Media

Po úspěšné premiéře v Rallye Dakar se španělský pilot rozhodl na třetí pokus uspět v závodě amerických formulí Indy 500. 38letý pilot se na startu domluvil s týmem Arrow McLaren SP,  tedy jakousi americkou pobočkou stáje F1, v jejíchž barvách ve světovém šampionátu absolvoval pět sezon.

Triumf ve "Staré cihelně" v Indianapolisu stále dvojnásobnému šampionu  čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans a vítězi GP Monaka formule 1 chybí k tomu, aby dorovnal slavného Grahama Hilla. Brit je totiž zatím jediným závodníkem historie, jenž dosáhl na legendární Trojkorunu.

"Jsem závodník a Indy 500 je největším závodem světa. Před tímto podnikem a každým, kdo v něm nastoupí, mám maximální respekt. Jediné, co chci, je se s nimi poměřit a předvést ten nejlepší výkon," uvedl Alonso.

Slovo "respekt" nepadlo v jeho vyjádření náhodou. Loni se v barvách McLarenu po havárii v tréninku do závodu vůbec nekvalifikoval. V roce 2017 (to jel ve společném týmu McLarenu a Andretti Autosport) při svém debutu sice 24 kol vedl, jenže klání nedokončil kvůli poruše motoru Honda.

Ani McLarenu se v IndyCar zatím moc nedařilo, proto pro letošní rok spojil síly s renomovanou stájí Schmidt Peterson. Tým pro celou sezonu IndyCar nasadí dva mladíky: Patricia O'Warda z Mexika a Američana Olivera Askewa. Alonso bude pro Indy 500 třetím pilotem.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy