"Profesor" F1 Prost slaví 60: Od triumfu ke krachu a zpět

Dnes slaví šedesátiny "profesor" Alain Prost, jeden nejslavnějších pilotů historie formule 1. Čtyřnásobný šampion zažil příběhy velké rivality, krach vlastní stáje i návrat na výsluní. Podívejte se!
Ani dnes Prost nezahálí, kromě reklamních aktivit především pro automobilku Renault se nyní silně angažuje v elektrické Formuli E, kde je spolumajitel stáje e.dams-Renault.
V "elektrickém" týmu jezdí jeho syn Nicolas, kterému se ovšem nejvíc daří ve vytrvalostních závodech. Před třemi lety dojel čtvrtý ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.
Kariéra Alaina Prosta je do značné míry spojena se značkou Renault. S jejími vozy dosáhl prvních velkých úspěchů v juniorských šampionátech i ve formuli 1 a ve Wiliamsu s motorem Renault se roku 1993 loučil s kariérou v seriálu čtvrtým titulem.
Prost měl ve svém životě "štěstí" na opravdu silné stájové kolegy. S Niki Laudou v roce 1984 prohrál titul o pouhého půl bodu, ale dnes jsou z bývalých soupeřů kamarádi.
Foto: LAT Photographic/Williams F1
Sport Sport
24. 2. 2015 14:16
Dnes slaví šedesátiny "profesor" Alain Prost, jeden nejslavnějších pilotů historie formule 1. Čtyřnásobný šampion zažil příběhy velké rivality, krach vlastní stáje i návrat na výsluní. Podívejte se!

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy