Dakarské drama: Malyszovi těsně před cílem etapy shořel vůz

Radek Vičík Radek Vičík
6. 1. 2015 7:59
Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard. | Foto: Xavier Richard via Twitter

San Juan - Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou. Polákova bugina SMG pouhých 30 kilometrů od cíle totálně shořela.

Více o druhé etapě Rallye Dakar čtěte ZDE

Podle novinářů účastnících se 36. ročníku slavné soutěže, byl požár velmi rychlý a polské posádce Malysz, Rafal Martoni se nepodařilo zachránit ani vlastní doklady. Oběma jezdcům tak dokonce shořely i pasy.

"Obrovská smůla. Na konci druhé etapy došlo ke katastrofální explozi," posteskl si ještě v noci na svém facebookovém profilu čtyřnásobný mistr světa ve skocích na lyžích.

Veškeré pokusy o záchranu byly marné

"Snažili jsme se zachránit situaci, ale náš vůz v mžiku pohltily plameny. Bohužel musíme ze soutěže odstoupit, protože auto je totálně zničené. Jsme velmi smutní a zklamaní. Hlavně proto, že nám do cíle chybělo ani ne třicet kilometrů," dodal "polský orel".

Pro Malysze byl letošní start na Dakaru už čtvrtým dobrodružstvím na jihu Ameriky. Při své premiéře v roce 2012 obsadil 38. místo, loni už byl třinácté a také letos se pohyboval v druhé desítce výsledkové listiny.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy