Dakarské drama: Malyszovi těsně před cílem etapy shořel vůz

Radek Vičík Radek Vičík
6. 1. 2015 7:59
Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard. | Foto: Xavier Richard via Twitter

San Juan - Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou. Polákova bugina SMG pouhých 30 kilometrů od cíle totálně shořela.

Více o druhé etapě Rallye Dakar čtěte ZDE

Podle novinářů účastnících se 36. ročníku slavné soutěže, byl požár velmi rychlý a polské posádce Malysz, Rafal Martoni se nepodařilo zachránit ani vlastní doklady. Oběma jezdcům tak dokonce shořely i pasy.

"Obrovská smůla. Na konci druhé etapy došlo ke katastrofální explozi," posteskl si ještě v noci na svém facebookovém profilu čtyřnásobný mistr světa ve skocích na lyžích.

Veškeré pokusy o záchranu byly marné

"Snažili jsme se zachránit situaci, ale náš vůz v mžiku pohltily plameny. Bohužel musíme ze soutěže odstoupit, protože auto je totálně zničené. Jsme velmi smutní a zklamaní. Hlavně proto, že nám do cíle chybělo ani ne třicet kilometrů," dodal "polský orel".

Pro Malysze byl letošní start na Dakaru už čtvrtým dobrodružstvím na jihu Ameriky. Při své premiéře v roce 2012 obsadil 38. místo, loni už byl třinácté a také letos se pohyboval v druhé desítce výsledkové listiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy