Dakarské drama: Malyszovi těsně před cílem etapy shořel vůz

Radek Vičík Radek Vičík
6. 1. 2015 7:59
Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard.
Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard. | Foto: Xavier Richard via Twitter

San Juan - Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou. Polákova bugina SMG pouhých 30 kilometrů od cíle totálně shořela.

Více o druhé etapě Rallye Dakar čtěte ZDE

Podle novinářů účastnících se 36. ročníku slavné soutěže, byl požár velmi rychlý a polské posádce Malysz, Rafal Martoni se nepodařilo zachránit ani vlastní doklady. Oběma jezdcům tak dokonce shořely i pasy.

"Obrovská smůla. Na konci druhé etapy došlo ke katastrofální explozi," posteskl si ještě v noci na svém facebookovém profilu čtyřnásobný mistr světa ve skocích na lyžích.

Veškeré pokusy o záchranu byly marné

"Snažili jsme se zachránit situaci, ale náš vůz v mžiku pohltily plameny. Bohužel musíme ze soutěže odstoupit, protože auto je totálně zničené. Jsme velmi smutní a zklamaní. Hlavně proto, že nám do cíle chybělo ani ne třicet kilometrů," dodal "polský orel".

Pro Malysze byl letošní start na Dakaru už čtvrtým dobrodružstvím na jihu Ameriky. Při své premiéře v roce 2012 obsadil 38. místo, loni už byl třinácté a také letos se pohyboval v druhé desítce výsledkové listiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy