Abrahamovi se opět nedaří, v tréninku dojel poslední

Sport Sport
26. 8. 2011 21:18
Kornfeil zajel v Indianapolis dvanáctý čas
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: karelabraham.com

Indianapolis - Český jezdec Karel Abraham pokračuje v nevýrazných výkonech. Po nevydařeném brněnském závodu se mu nepovedl ani trénink na další část světového šampionátu silničních motocyklů, Velkou cenu Indianapolis.

V královské třídě MotoGP dojel Abraham až jako poslední sedmnáctý. Na vítěze tréninku Australana Caseyho Stonera ztratil více než 2,5 sekundy.

V první tréninkové jízdě dojel Abraham jen o místo lépe a na domácího Spiese ztratil více než tři vteřiny.

Čtěte také:

Abraham brněnské prokletí nezlomil, Kornfeil byl sedmý

Lépe se dařilo ve třídě do 125 ccm Jakubu Kornfeilovi, který zajel dvanáctý čas v odpoledním tréninku. Dopoledne skončil čtrnáctý.

Nejlepší byl v pátek Španěl Nicolás Terol, osmnáctiletý český jezdec na něj ztratil přes 2,2 sekundy.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy