11. 6. 2011 17:58
Abraham zaskočil své konkurenty drtivým závěrem
Karel Abraham zajel v Silverstonu skvělou kvalifikaci.
Karel Abraham zajel v Silverstonu skvělou kvalifikaci. | Foto: karelabraham.com

Silverstone - Nejlepší kvalifikaci v MotoGP má za sebou český jezdec Karel Abraham. Dosud byl nejlépe dvanáctý, dnes si však na okruhu Silverstone vyjel šestou startovní pozici pro nedělní Velkou cenu Velké Británie. Byl tak nejlepší mezi netovárními jezdci.

Abraham byl dosud v kvalifikacích od přestupu do MotoGP dvakrát šestnáctý, dvakrát patnáctý a jen v Portugalsku se polepšil na dvanáctou příčku. Dnes však své konkurenty zcela zaskočil.

Slavný motocyklový závod na ostrově Man má 234. oběť
Abraham i Kornfeil dojeli v Katalánsku na desátém místě

Téměř celou kvalifikaci se pohyboval na zadních pozicích, v poslední desetiminutovce však předvedl razantní nástup. Čtyři kola před koncem se posunul z dvanácté na devátou příčku a hned po následujícím kole byl šestý.

V závěrečných dvou okruzích se sice už nezlepšil, umístění ve druhém startovní řadě však udržel.

Připsal si tak vůbec druhý nejlepší kvalifikační výsledek v kariéře. lepší byl pouze v roce 2009 v dvěstěpadesátkách, kdy si pro Velkou cenu Německa vyjel páté startovní místo.

Počtvrté v této sezoně se z vítězství v kvalifikaci radoval Australan Casey Stoner na Hondě před Italem Marcem Simoncellim. Abraham na Stonera ztratil 2,131 sekundy.

V kubatuře do 125 ccm byl druhý český jezdec Jakub Kornfeil šestnáctý. Za vítězným Španělem Maverickem Viňalesem zaostal o tři sekundy.

GP Velké Británie, závod MS silničních motocyklů (kvalifikace):

Do 125 ccm: 1. Viňales 2:14,684, 2. Terol (oba Šp./Aprilia) -0,036, 3. Zarco (Fr./Derbi) -0,582, 4. Vázquez (Šp./Derbi) -0,600, 5. Cortese (Něm./Aprilia) -0,905, 6. Salom (Šp./Aprilia) -1,029, ...16. Kornfeil (ČR/Aprilia) -3,067.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 2:08,101, 2. Redding (Brit./Suter) -0,497, 3. Bradl (Něm./Kalex) -0,517, 4. Cluzel (Fr./Suter) -0,822, 5. Corsi (It./FTR) -0,875, 6. Pirro (It./Moriwaki) -0,920.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 2:02,020, 2. Simoncelli (It./Honda) -0,188, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,217, 4. Spies (USA/Yamaha) -0,657, 5. Dovizioso (It./Honda) -1,192, 6. Abraham (ČR/Ducati) -2,131.