Abraham vidí u Brna nevýhody, Pešek má radost z formy

Sport Sport, ČTK, Red Spo
13. 8. 2009 14:55
Lukáš Pešek chce dobře naladit motorku
Dojedou si čeští motocyklisté pro body?
Dojedou si čeští motocyklisté pro body? | Foto: MLJ Racing

Brno - S velkými nadějemi vstupuje do víkendového závodu mistrovství světa silničních motocyklů na domácím Masarykově okruhu v Brně pětice českých jezdců.

Ve Velké ceně České republiky bude startovat stálá trojice Karel Abraham, Lukáš Pešek, Lukáš Šembera a držitelé divokých karet Karel Pešek a Ladislav Chmelík.

Jeden ze dvou českých závodníků v kategorii do 250 ccm Abraham nicméně nevnímá start na domácí trati jako velkou výhodu.

"Svezl jsem se na ní několikrát pouze v autě. Takže jsem na tom naprosto stejně jako všichni ostatní soupeři a nevidím ani jeden důvod, proč bych měl mít nějaký náskok třeba před Italem Simoncellim nebo Španělem Bautistou," uvedl Abraham.

Jediné, co mě ještě více motivuje, je vytáhnout se před domácími diváky," řekl na středeční tiskové konferenci patnáctý jezdec průběžné klasifikace.

Čtěte dále: Pešek i Abraham bodovali, Šembera v dešti neuspěl

Ačkoliv pochází z Brna, vidí na Grand Prix České republiky i negativa, kterými jsou například náročný doprovodný program a účast na množství společenských akcí.

"Při závodech v zahraničí si ve čtvrtek odpoledne sednu k motocyklu a mám klid. Tady se k němu dostanu až někdy večer. Ale beru to, že i takové akce k motorismu patří," dodal Abraham, jemuž poslední dva závody nevyšly podle představ.

Po úspěšné maturitní zkoušce cítí Abraham uvolnění a chuť k závodění.

"Nyní bych si chtěl svoji pozici vylepšit. Samozřejmě bude hodně záležet na kvalifikaci a tím i postavení na startu. Kdyby se mi podařilo být v kvalifikaci do osmého místa, tak by to bylo před nedělním závodem super," nastínil své vyhlídky Abraham.

Pešek chce naladit motorku

O dvě příčky před Abrahamem je v průběžné klasifikaci Lukáš Pešek.

"Můj cíl před sezonou bylo umístění v první desítce. Nyní jsem před ní opravdu kousek. Pokud naladíme v Brně dobře motorku, tak se tam můžeme probojovat. Jsem spokojen také proto, že moje výsledky jsou stabilní," tvrdil Pešek, který se také těší na diváky.

Na své první body v seriálu čeká ve třídě do 125 ccm Šembera.

"Na rozdíl od loňska je konkurence hodně vyrovnaná," uvedl mladý jezdec, který se denně v rámci přípravy věnuje cyklistice. Šembera několikrát v letošní sezoně sahal v průběhu závodu po bodech, ale vždy dosud vyšel naprázdno.

"Je to hodně stresující, když taková šance uteče, což mě ale ještě více napruží. Chtěl bych v Brně tuto smůlu prolomit a v závěru sezony už pravidelně bodovat," nastínil své plány Šembera.

Mladší bratr Lukáše Peška Karel se v Brně představí na divokou kartu s novým strojem Derbi. "Má podíl na mých lepších výsledcích, ale doma budu hodně nervózní," přiznal.

Další držitel divoké karty Ladislav Chmelík bude mít v závodě mistrovství světa premiéru. Na silniční motocykly přesedlal z minibiků, což jak přiznal, bylo zcela jiné ježdění než na závodním motocyklu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy