Abraham v superbicích znovu bodoval, Ježek byl v MS supersportů osmý

Radek Vičík Radek Vičík
28. 2. 2016 7:26
Karel Abraham bodoval i při svém druhém startu v MS superbiků, když v jízdě číslo dvě na okruhu Phillip Island obsadil 11. pozici. Ondřej Ježek dojel v MS supersportů osmý.
Karel Abraham v boxech stáje Milwaukee BMW.
Karel Abraham v boxech stáje Milwaukee BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Phillip Island - Karel Abraham na BMW se v dnešním druhém závodě MS superbiků na okruhu Phillip Island proti sobotě zlepšil a obsadil 11. místo. Ondřej Ježek v sedle Kawasaki byl v jediné jízdě MS supersportů osmý.

Abraham bojoval i s de Angelisem

Abraham si tentokrát z 16. místa na startu hned v prvním kole o tři příčky polepšil.

Start druhého závod superbiků na okruhu Phillip Island:

Dlouho se držel za bývalým jezdcem Moto2 Jordi Torresem. Pak se ale k brněnskému rodákovi "přitáhli" další Španěl Romain Ramos a Abrahamův loňský soupeř z MotoGP Alex de Angelis.

Celá trojice spolu bojovala až do cíle, kde si Abraham udržel 11. místo před Ramosem a de Angelisem.

Pro druhé vítězství v sezoně si dojel obhájce titulu Jonathan Rea na Kawasaki, jenž o osm desetin vteřiny zdolal Michaela van den Marka s Hondou.

Ježek postoupil o šest míst

Také Ježek v závodě MS supersportů zvládl výborně druhé kolo, v němž se ze 14. pozice na startu probojoval na desátou příčku a i v následujících okruzích se držel ve skupince bojující o top 10.

Pět kol před koncem závodu se posunul na deváté místo a o další dva okruhy později si - stále pronásledovaný Italem Robertem Rolfem -  zajistil konečnou osmou pozici. Vítězství v cíli slavil expilot Moto2 Randy Krummenacher ze Švýcarska na Kawasaki.