Abraham v superbicích znovu bodoval, Ježek byl v MS supersportů osmý

Radek Vičík Radek Vičík
28. 2. 2016 7:26
Karel Abraham bodoval i při svém druhém startu v MS superbiků, když v jízdě číslo dvě na okruhu Phillip Island obsadil 11. pozici. Ondřej Ježek dojel v MS supersportů osmý.
Karel Abraham v boxech stáje Milwaukee BMW.
Karel Abraham v boxech stáje Milwaukee BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Phillip Island - Karel Abraham na BMW se v dnešním druhém závodě MS superbiků na okruhu Phillip Island proti sobotě zlepšil a obsadil 11. místo. Ondřej Ježek v sedle Kawasaki byl v jediné jízdě MS supersportů osmý.

Abraham bojoval i s de Angelisem

Abraham si tentokrát z 16. místa na startu hned v prvním kole o tři příčky polepšil.

Start druhého závod superbiků na okruhu Phillip Island:

Dlouho se držel za bývalým jezdcem Moto2 Jordi Torresem. Pak se ale k brněnskému rodákovi "přitáhli" další Španěl Romain Ramos a Abrahamův loňský soupeř z MotoGP Alex de Angelis.

Celá trojice spolu bojovala až do cíle, kde si Abraham udržel 11. místo před Ramosem a de Angelisem.

Pro druhé vítězství v sezoně si dojel obhájce titulu Jonathan Rea na Kawasaki, jenž o osm desetin vteřiny zdolal Michaela van den Marka s Hondou.

Ježek postoupil o šest míst

Také Ježek v závodě MS supersportů zvládl výborně druhé kolo, v němž se ze 14. pozice na startu probojoval na desátou příčku a i v následujících okruzích se držel ve skupince bojující o top 10.

Pět kol před koncem závodu se posunul na deváté místo a o další dva okruhy později si - stále pronásledovaný Italem Robertem Rolfem -  zajistil konečnou osmou pozici. Vítězství v cíli slavil expilot Moto2 Randy Krummenacher ze Švýcarska na Kawasaki.

před 3 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

před 4 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.