Abraham v Mugellu bodoval, Pešek poprvé nedojel

Sport Sport, ČTK, Red Spo
31. 5. 2009 13:32
Lukáš Pešek i kvůli dešti nedojel závod
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mugello - Český jezdec Karel Abraham obsadil v závodu mistrovství světa silničních motocyklů kubatury do 250 ccm v italském Mugellu třinácté místo a připsal si do šampionátu tři body.

Vůbec poprvé v sezoně do cíle v dešti nedojel Lukáš Pešek, jenž dosud ve všech závodech bodoval, ale v neděli v úvodní polovině závodu na mokré trati spadl.

Pešek startoval ze třetí řady a po prvních zatáčkách se usadil se svou aprilií na desáté příčce. Agresivní jízdou se posouval stále vpřed a v jednu chvíli se ocitl dokonce na pátém místě.

Poté mu předjížděcí manévr vrátil Španěl Hector Barberá a český jezdec zanedlouho skončil mimo trať. Viditelně otřeseného bez šance na návrat do závodu jej doprovázeli z únikové zóny pořadatelé.

Dramatický závod čtvrtlitrů vyhrál domácí Mattia Pasini, jenž profitoval z ostrého souboje mezi dlouho vedoucí dvojicí Marco Simoncelli, Alvaro Bautista.

Vítěz posledního závodu ve Francii Simoncelli narazil zezadu do svého soupeře a oba stroje vyjely do štěrku. Pasini se díky tomu dostal do vedení, o které pak ještě v posledním kole musel tvrdě bojovat s krajanem Simoncellim. Třetí Španěl Bautista si udržel vedení v MS.

V nejslabší kubatuře se díky vítězství dostal do čela klasifikace Brit Bradley Smith na aprilii. Těsně druhý skončil Španěl Terol. Český zástupce Lukáš Šembera dojel dvaadvacátý.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy