Abraham v Mugellu bodoval, Pešek poprvé nedojel

Sport Sport, ČTK, Red Spo
31. 5. 2009 13:32
Lukáš Pešek i kvůli dešti nedojel závod
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mugello - Český jezdec Karel Abraham obsadil v závodu mistrovství světa silničních motocyklů kubatury do 250 ccm v italském Mugellu třinácté místo a připsal si do šampionátu tři body.

Vůbec poprvé v sezoně do cíle v dešti nedojel Lukáš Pešek, jenž dosud ve všech závodech bodoval, ale v neděli v úvodní polovině závodu na mokré trati spadl.

Pešek startoval ze třetí řady a po prvních zatáčkách se usadil se svou aprilií na desáté příčce. Agresivní jízdou se posouval stále vpřed a v jednu chvíli se ocitl dokonce na pátém místě.

Poté mu předjížděcí manévr vrátil Španěl Hector Barberá a český jezdec zanedlouho skončil mimo trať. Viditelně otřeseného bez šance na návrat do závodu jej doprovázeli z únikové zóny pořadatelé.

Dramatický závod čtvrtlitrů vyhrál domácí Mattia Pasini, jenž profitoval z ostrého souboje mezi dlouho vedoucí dvojicí Marco Simoncelli, Alvaro Bautista.

Vítěz posledního závodu ve Francii Simoncelli narazil zezadu do svého soupeře a oba stroje vyjely do štěrku. Pasini se díky tomu dostal do vedení, o které pak ještě v posledním kole musel tvrdě bojovat s krajanem Simoncellim. Třetí Španěl Bautista si udržel vedení v MS.

V nejslabší kubatuře se díky vítězství dostal do čela klasifikace Brit Bradley Smith na aprilii. Těsně druhý skončil Španěl Terol. Český zástupce Lukáš Šembera dojel dvaadvacátý.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy