Abraham sice cítí bolest, ale tréninky v Le Mans zvládl

Radek Vičík Radek Vičík
17. 5. 2013 16:31
Český motocyklový závodník Karel Abraham se pokouší podruhé o návrat do MotoGP po operaci zlomené klíční kosti.
Karel Abraham po pádu v Austinu věří, že Velkou cenu Francie už pojede.
Karel Abraham po pádu v Austinu věří, že Velkou cenu Francie už pojede. | Foto: Cardion AB Motoracing

Le Mans - Český motocyklový závodník Karel Abraham se pokouší podruhé o návrat do MotoGP po operaci zlomené klíční kosti.

V pátečních trénincích na Velkou cenu Francie okruhu v Le Mans se jezdce sedlající stroj ART umístil na celkovém 18. místě. Před sobotními tréninky a kvalifikací ztrácí 2,724 vteřiny na nejrychlejšího Daniho Pedrosu s Hondou a 116 tisícin vteřiny na sedmnáctého Claudia Cortiho na stroji FTR-Kawasaki.

Všechno se točí kolem ruky

Pro Abraham bylo na celém pátku nejdůležitější, zda vydrží jeho operované rameno, které si poranil v závodě v Austinu.

„Rameno je celkem v pohodě, ale přiznám se, že jsem čekal, že bude bolet o něco méně. Každopádně se s tím dá jezdit a asi i vydržet celý závod. A to je nejdůležitější. Trochu mě omezuje, že je v podstatě celá ruka oslabená, takže se rychleji unavím," uvedl brněnský rodák

Druhý český zástupce mezi elitou, Lukáš Pešek, obsadil v sedle stroje Ioda-Suter poslední 24. pozici se ztrátou 4,783 vteřiny na Pedrosu.

Ve třídě Moto3 se znatelně lépe dařilo Jakubu Kornfeilovi, jenž se strojem Kalex KTM 13. místo. Ve vyrovnané nejnižší třídě  zaostal o 1,417 vteřiny za vítězným Alexem Rinsem s KTM.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 31 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy