Abraham nenastoupí ani do Velké ceny San Marina

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 9. 2010 18:40
Abrahama stále limituje nedávný otřes mozku
Abraham nepojede třetí velkou cenu v řadě
Abraham nepojede třetí velkou cenu v řadě | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Uběhl už skoro měsíc od Velké ceny České republiky silničních motocyklů, kde český jezdec Karel Abraham utrpěl v kvalifikaci otřes mozku, přesto současná tuzemská jednička stále odkládá návrat k závodění.

Přestože na Velké ceně San Marina v Misanu absolvoval kvalifikaci, kde skončil pětadvacátý, stejně jako minulý týden v Indianapolisu do hlavního závodu kvůli zdravotním problémům nezasáhne.

"Po dlouhém zvažování jsme dospěli k názoru, že ho zítra do závodu nepustíme. Je schopný udržet tempo maximálně pět kol. Celý závod není schopný ujet. Je to nebezpečné nejen pro něho, ale i pro ostatní," citoval server tn.cz Karla Abrahama staršího.

Čtěte také: Motocyklista Kornfeil bodoval v Indianapolisu 14. místem

Dvacetiletý člen týmu Cardion AB vyrazil na trať až v druhé části kvalifikace a ve svém nejlepším kole zaostal 1,741 sekundy za Španělem Tonim Elíasem, jenž zajel nejrychlejší čas.

Ještě o pět míst horší byl druhý Čech v kategorii Moto2 Lukáš Pešek, který ztratil už přes dvě sekundy. Jakub Kornfeil v nejslabší třídě do 125 ccm zajel devatenáctý čas.

 

Právě se děje

Další zprávy