Abraham byl sedmý v trénincích v Sepangu

27. 10. 2017 11:38
Motocyklisté mají za sebou první tréninky na VC Malajsie, předposlední závod sezony.
Karel Abraham
Karel Abraham | Foto: Pull&Bear Aspar Team

Sepang - Motocyklový závodník Karel Abraham zajel sedmý čas v trénincích třídy MotoGP na Velkou cenu Malajsie, předposlední závod sezony mistrovství světa. Do něj nejlépe vstoupil Ital Andrea Dovizioso, jenž z druhého místa průběžného pořadí ztrácí 33 bodů na španělského lídra Marca Márqueze.

První trénink motocyklisté absolvovali na suchu, druhý na mokré trati. Dovizioso byl nejrychlejší v obou případech, Abraham na něj ztratil čtyři desetiny sekundy. Na mokrém okruhu byl český jezdec ve druhém tréninku klasifikován na 13. místě.

Kubatuře Moto3 kraloval už jistý šampion Španěl Joan Mir, hned za ním skončil domácí jezdec Adam Norrodin. Jakub Kornfeil, jenž loni v Malajsii vybojoval druhé místo a vyrovnal si osobní maximum, dnes v trénincích obsadil 15. příčku.