Abraham má z Assenu dva body, dnes byl čtrnáctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 17. 4. 2016 13:51
Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý.
Karel Abraham na superbiku BMW.
Karel Abraham na superbiku BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Assen - Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý,

Brněnský rodák odstartoval v obou závodech z posledního 22. místa a pokaždé s emu dařilo probíjet se kupředu. Včera ale tato snaha skončila ve třináctém okruhu, kdy mu vypověděl poslušnost motocykl BMW.

Dnes mohl na postupně schnoucí trati bojovat až do konce. Byť na vítěze ztratil jedno kolo, vybojoval pro stáj Milwaukee BMW dva body za 14. pozici.

Pro čtvrté a páté vítězství v sezoně si v Assenu dojel lídr seriálu Jonathan Rea na Kawasaki, který si tak upevnil vedení v seriálu.

V jediném závodě světového šampionátu supersportů dojel Ondřej Ježek na Hondě deváté místo.

Závod mistrovství světa superbiků v Assenu (Nizozemsko):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 34:12,542, 2. Davies (Brit./Ducati) -1,662, 3. Hayden (USA/Honda) -5,365, ...Abraham (ČR/BMW) nedokončil.

Druhý závod: 1. Rea 38:02,779, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -2,442, 3. Van der Mark (Niz./Honda) -15,189, ...14. Abraham (ČR/BMW) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 181 b., 2. Davies (Brit./Ducati) 136, 3. Sykes 122, ...17. Abraham 14.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy