Abraham má z Assenu dva body, dnes byl čtrnáctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 17. 4. 2016 13:51
Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý.
Karel Abraham na superbiku BMW.
Karel Abraham na superbiku BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Assen - Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý,

Brněnský rodák odstartoval v obou závodech z posledního 22. místa a pokaždé s emu dařilo probíjet se kupředu. Včera ale tato snaha skončila ve třináctém okruhu, kdy mu vypověděl poslušnost motocykl BMW.

Dnes mohl na postupně schnoucí trati bojovat až do konce. Byť na vítěze ztratil jedno kolo, vybojoval pro stáj Milwaukee BMW dva body za 14. pozici.

Pro čtvrté a páté vítězství v sezoně si v Assenu dojel lídr seriálu Jonathan Rea na Kawasaki, který si tak upevnil vedení v seriálu.

V jediném závodě světového šampionátu supersportů dojel Ondřej Ježek na Hondě deváté místo.

Závod mistrovství světa superbiků v Assenu (Nizozemsko):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 34:12,542, 2. Davies (Brit./Ducati) -1,662, 3. Hayden (USA/Honda) -5,365, ...Abraham (ČR/BMW) nedokončil.

Druhý závod: 1. Rea 38:02,779, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -2,442, 3. Van der Mark (Niz./Honda) -15,189, ...14. Abraham (ČR/BMW) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 181 b., 2. Davies (Brit./Ducati) 136, 3. Sykes 122, ...17. Abraham 14.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy