Abraham má z Assenu dva body, dnes byl čtrnáctý

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 17. 4. 2016 13:51
Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý.
Karel Abraham na superbiku BMW.
Karel Abraham na superbiku BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Assen - Karel Abraham vybojoval v závodě světového šampionátu superbiků v Assenu dva body. Po včerejším výpadku motocyklu BMW byl dnes čtrnáctý,

Brněnský rodák odstartoval v obou závodech z posledního 22. místa a pokaždé s emu dařilo probíjet se kupředu. Včera ale tato snaha skončila ve třináctém okruhu, kdy mu vypověděl poslušnost motocykl BMW.

Dnes mohl na postupně schnoucí trati bojovat až do konce. Byť na vítěze ztratil jedno kolo, vybojoval pro stáj Milwaukee BMW dva body za 14. pozici.

Pro čtvrté a páté vítězství v sezoně si v Assenu dojel lídr seriálu Jonathan Rea na Kawasaki, který si tak upevnil vedení v seriálu.

V jediném závodě světového šampionátu supersportů dojel Ondřej Ježek na Hondě deváté místo.

Závod mistrovství světa superbiků v Assenu (Nizozemsko):

První závod: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 34:12,542, 2. Davies (Brit./Ducati) -1,662, 3. Hayden (USA/Honda) -5,365, ...Abraham (ČR/BMW) nedokončil.

Druhý závod: 1. Rea 38:02,779, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -2,442, 3. Van der Mark (Niz./Honda) -15,189, ...14. Abraham (ČR/BMW) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 181 b., 2. Davies (Brit./Ducati) 136, 3. Sykes 122, ...17. Abraham 14.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat Peroutkově vnučce za výroky, které o novináři pronesl prezident. Verdikt není pravomocný

před 34 minutami

Bývalý katalánský vicepremiér Junqueras dostal za referendum o nezávislosti 13 let vězení

Španělský nejvyšší soud v pondělí vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Ke 13 letům odsoudil bývalého vicepremiéra regionální vlády Oriola Junquerase, jemuž ale hrozilo až 25 let. Informují o tom místní média.

Jde o bezprecedentní verdikt v novodobé španělské historii a po celém Katalánsku se kvůli němu chystají protesty.

Další exministři katalánské vlády dostali tresty vězení v trvání od 10 do 12 let. Odsouzení dostali mírnější tresty, než požadovala prokuratura, protože podle soudu neusilovali o nezávislost regionu na severovýchodě Španělska podněcováním k násilí.

Další zprávy