Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 3. 4. 2016 14:11
Karel Abraham na svém motocyklu BMW.
Karel Abraham na svém motocyklu BMW. | Foto: Milwaukee BMW

Aragon - Karel Abraham si obou jízdách v Alcaňizu dojel celkem pro tři body ve světovém šampionátu superbiků. Dnes obsadil 14. místo, včera byl o příčku horší.

Český jezdec na BMW se z 15. místa po startu v obou jízdách pohyboval stále kolem hranice bodované patnáctky, v níž se nakonec udržel.

Po dvakrát zvítězil Chaz Davies na Ducati před dvojicí továrních jezdců Kawasaki Jonathan Rea a Tom Sykes, kteří si svoje pořadí v neděli prohodili.

Na španělském okruhu se dnes jel i závod MS supersportů, v němž obsadil českých jezdec Ondřej Ježek na Hondě. 14. pozici.

Závod mistrovství světa superbiků v Alcaňizu (Španělsko):

První závod: 1. Davies (Brit./Ducati) 33:31,464, 2. Rea -4,168, 3. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -4,948, ...15. Abraham (ČR/BMW) -52,270.

Druhý závod: 1. Davies (Brit./Ducati) 33:36,606, 2. Sykes -6,471, 3. Rea (oba Brit./Kawasaki) -9,161, ...14. Abraham (ČR/BMW) -34,314.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 131 b., 2. Davies 105, 3. Sykes 102, ...17. Abraham 12.