5. 9. 2009 16:35
Rossi vyhrál kvalifikaci v MotoGP
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Misano - Čeští motocykloví závodníci ve třídě do 250 ccm Karel Abraham a Lukáš Pešek se na startu nedělní Velké ceny San Marina postaví se svými stroji Aprilia vedle sebe ve třetí řadě.

Abraham zajel v sobotní kvalifikaci na italském okruhu v Misanu jedenáctý čas, Pešek byl na 12. místě pouze o 45 tisícin pomalejší.

Nejlepší výkon 1:38,867 zaznamenal japonský lídr šampionátu Hiroši Aojama, pro nějž bude nedělní pole position letošní premiérou. Češi na něj ztratili přes sekundu.

Čtěte dále: Pešek dojel v Indianapolis sedmý, Abraham desátý

V nejslabší kategorii do 125 ccm získal svou třetí pole position v sezoně Brit Bradley Smith, jenž zároveň časem 1:43,727 vytvořil kvalifikační rekord v Misanu.

Český jezdec Lukáš Šembera obsadil s odstupem necelých dvou sekund devatenácté místo a potřetí ve svém premiérovém roce v MS odstartuje z páté řady.

Předposlední 35. příčka patřila Jakubu Kornfeilovi, jenž tento víkend na čínském motocyklu Loncin prožívá svůj debut v šampionátu. Vítěz letošního seriálu motocyklových talentů Red Bull MotoGP Rookie Cup zaostal za Smithem o téměř čtyři sekundy.

Lídr šampionátu MotoGP Valentino Rossi osvědčil svou znalost domácí trati.

Po nejrychlejších časech v obou trénincích vyhrál i kvalifikaci. Osminásobný mistr světa si šestou pole position v sezoně zajistil v posledním kole po vypršení času, které zvládl za 1:34,388.

Italského jezdce v první řadě na startu doplní dva Španělé - druhý Dani Pedrosa a Rossiho týmový kolega Jorge Lorenzo, jenž na něj v průběžném hodnocení MS ztrácí 25 bodů.

před 6 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.