Honda závodí už 60 let: od premiéry s doprovodem vojáků přes Sennu až po Marqueze

Mezi největší legendy, které sbíraly zásluhou Hondy vavříny, patří Ayrton Senna. Brazilec získal díky spojení týmu McLaren s motory Honda tři tituly mistra světa formule 1.
60 let motorsportu Hondy se píše od závodu Tourist Trophy 1959, do něhož nastoupil Japonec Naomi Taniguči. O tom, že Japonci brali premiéru ve světovém šampionátu važně, svědčí fakt, že členy týmy byli i vojáci.
Vůbec první titul na "silnici" vyjeli firmě z Hamamacu v roce 1961 Australan Tom Phillis (125 ccm) a britský pilot Mike Hailwood (250 ccm). Druhý jmenovaný pak vyhrál mistrovství světa ještě čtyřikrát. Vedle dvě stě padesátek byl dvakrát nejlepší i v kubatuře do 350 ccm.
Dlouhé roky Honda slavila jako rekordmana Jima Redmana. Závodník z Rhodesie byl mezi lety 1962 až 1965 mistrem světa hned šestkrát. Opět šlo o kombinaci kubatur do 250 a 350 ccm.
rav Honda, Red Bull Content Pool, rav
21. 10. 2019 18:06
Nahlédněte s námi do historie závodění japonské značky Honda. Během šedesáti let má na svém kontě nesčetné množství titulů.

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).