500 mil v Indianapolis vyhrál Hornish

SportPlus
28. 5. 2006 22:30
Indianapolis - 90. ročník prestižního závodu americké formulové série IRL 500 mil v Indianapolis vyhrál v dramatickém finiši Sam Hornish jr. z USA
Sam Hornish jr.
Sam Hornish jr. | Foto: Reuters

Až v posledních desítkách metrů před cílej předjel krajana Marca Andretti. Třetí dojel jeho otec Michael Andretti.

Devadesátý ročník slavného Indy 500 vyvrcholil zhruba tři kola před koncem, kdy dráhu opustil safety car. První Hornishův atak na vedoucího Andrettiho v předposledním kole nevyšel, a když už se zdálo, že si mladíček dojede pro senzační vítězství, Hornish ho díky obrovskému zrychlení v jednom z nejdramatičtějších závěrů v historii předjel a po třech a čtvrt hodinách slavil vítězství.

Hornish v neděli se svým vozem s motorem Honda potvrdil roli velkého favorita. Téměř každý den totiž zajížděl v trénincích nejlepší časy a v kvalifikaci si také vybojoval pole position na startu, kam piloty přivedl v zaváděcím voze slavný cyklista Lance Armstrong.

Na rozdíl od loňského roku se závodu v Indianapolis nezúčastnil Tomáš Enge. Český pilot se začátkem měsíce rozhodl, že se oproti původním plánům zaměří na starty týmu Aston Martin Racing v americkém seriálu vytrvalostních závodů Le Mans.