Ruční výsledková tabule, minimální bezpečnost. Tak se v Indy závodilo před 110 lety

Ruční výsledková tabule, minimální bezpečnost. Tak se v Indy závodilo před 110 lety
Vítězem prvního ročníku závodu na 500 mil se v Indianapolisu Američan Ray Harroun ve voze Marmon Wasp. Jelo se před 110 lety, 30. května 1911.
Ray Harroun (na snímku) neodjel celý závod. Jak bylo tehdy zvykem, měl svého "odpočinkového pilota". Cyrus Patschke místo něj absolvoval 35 kol, na chvíli nahradil také druhého jezdce Harrounova týmu Nordyke & Marmon Company.
Na začátku se zde konaly třídenní závody. Jejich součástí byly souboje automobilů...
Zastávky v boxech vypadaly v automobilovém "pravěku" úplně jinak, než na jaké jsme zvyklé třeba z formule 1. Na snímku mechanici pracuji na Benzu Boba Burmana.
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
12. 7. 2021 21:03
Před 110 lety se na oválu v Indianapolisu jel první ročník závodu Indy 500. Vraťte se spolu s námi do bezstarostné doby před první světovou válkou, kdy se rodil moderní motoristický sport.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy