Ruční výsledková tabule, minimální bezpečnost. Tak se v Indy závodilo před 110 lety

Ruční výsledková tabule, minimální bezpečnost. Tak se v Indy závodilo před 110 lety
Vítězem prvního ročníku závodu na 500 mil se v Indianapolisu Američan Ray Harroun ve voze Marmon Wasp. Jelo se před 110 lety, 30. května 1911.
Ray Harroun (na snímku) neodjel celý závod. Jak bylo tehdy zvykem, měl svého "odpočinkového pilota". Cyrus Patschke místo něj absolvoval 35 kol, na chvíli nahradil také druhého jezdce Harrounova týmu Nordyke & Marmon Company.
Na začátku se zde konaly třídenní závody. Jejich součástí byly souboje automobilů...
Zastávky v boxech vypadaly v automobilovém "pravěku" úplně jinak, než na jaké jsme zvyklé třeba z formule 1. Na snímku mechanici pracuji na Benzu Boba Burmana.
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
12. 7. 2021 21:03
Před 110 lety se na oválu v Indianapolisu jel první ročník závodu Indy 500. Vraťte se spolu s námi do bezstarostné doby před první světovou válkou, kdy se rodil moderní motoristický sport.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Policisté dopadli zloděje z banky v Mladé Boleslavi, loupil kvůli dluhům

Mladoboleslavští policisté ve středu dopadli a obvinili muže, který minulé pondělí v Mladé Boleslavi přepadl banku a odnesl si z ní větší množství peněz. Pro třiačtyřicetiletého muže dojeli do Liberce, kde má přechodné bydliště. Muž se přiznal, loupil prý kvůli dluhům. Policie ho obvinila z loupeže a podala státnímu zástupci podnět na vazbu. Muži hrozí až desetileté vězení. O vazbě by měl soud rozhodnout ve čtvrtek, uvedla policie na webu.

Během výslechu se muž k loupežnému přepadení přiznal. Loupil prý kvůli dluhům, které nedokázal splácet z vlastního výdělku. Při domovní prohlídce policisté našli 100 tisíc korun v hotovosti, zbylou část z několikasettisícového uloupeného obnosu už utratil a splatil s ní některé dluhy. Policisté u něj našli i zbraň, kterou použil při přepadení, nebyla funkční, šlo o o atrapu.

"Muž je nyní umístěn v policejní cele v Mladé Boleslavi a čeká na soud, doposud nebyl pro podobný čin trestán," sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy