Rodinná tradice pokračuje. Mičánek na Zámeckém vrchu navázal na rychlého tátu

rav rav
14. 7. 2021 19:00
Jiří Mičánek mladší ve výkonném pohárovém Lamborghini navázal v závodech do vrchu v Náměšti nad Oslavou rodinnou tradici, kterou nastartoval jeho otec Jiří senior.
Na 40. ročníku závodů Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 nastoupil také Jiří Mičánek ve výkonném pohárovém Lamborghini. | Video: Buggyra
40. Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 - Jiří Mičánek | Foto: Buggyra
40. Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 - Jiří Mičánek | Foto: Buggyra

Při "vrchařské" premiéře s mírně upraveným okruhovým Lamborghini obsadil Mičánek junior v konečném hodnocení 40. ročníku tradičního závodu Zámecký vrch celkově druhé místo. Porazil jej pouze "domácí" Marek Rybníček s KTM X-Bow GTX.

"Myslím, že jsme ukázali, že se rozhodně nemáme za co stydět. Sáhnout si na druhé místo v konkurenci závodníků, pro které jsou vrchy hlavní disciplínou, na kterou jsou připraveni fyzicky i po technické stránce, je skvělý výsledek," komentoval svůj výkon Mičánek.

Připustil, že jízda mezi stromy a domy se od závodění na uzavřeném okruhu výrazně liší. "Je to úplně jiná zkušenost z pohledu techniky i jezdce. Oproti okruhům, kde má člověk únikové zóny a jistotu dokonalého povrchu, jsou vrchy mnohem větší adrenalin. Tím víc mě těší, že jsme i v této disciplíně, která pro nás není běžná, obstáli," sdělil brněnský pilot.

Start v Náměšti nad Oslavou měl s sebou také příchuť rodinné tradice. V začátcích tohoto podniku totiž na této trati bojoval o vavříny jeho otec Jiří senior.

"Je vidět, že v Náměšti je ta tradice neuvěřitelně živá. Překvapilo mě, kolik lidí se na tátu ptalo. A když se za námi v sobotu stavil, lidé jej poznávali, fotili se s ním, chtěli s ním mluvit. O to větší radost mám, že jsme i skvělým výsledkem navázali na rodinnou tradici, kterou naše jméno začalo na této trati psát před desítkami let," dodal hrdý syn.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy