Rodinná tradice pokračuje. Mičánek na Zámeckém vrchu navázal na rychlého tátu

rav rav
14. 7. 2021 19:00
Jiří Mičánek mladší ve výkonném pohárovém Lamborghini navázal v závodech do vrchu v Náměšti nad Oslavou rodinnou tradici, kterou nastartoval jeho otec Jiří senior.
Na 40. ročníku závodů Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 nastoupil také Jiří Mičánek ve výkonném pohárovém Lamborghini. | Video: Buggyra
40. Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 - Jiří Mičánek | Foto: Buggyra
40. Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 - Jiří Mičánek | Foto: Buggyra

Při "vrchařské" premiéře s mírně upraveným okruhovým Lamborghini obsadil Mičánek junior v konečném hodnocení 40. ročníku tradičního závodu Zámecký vrch celkově druhé místo. Porazil jej pouze "domácí" Marek Rybníček s KTM X-Bow GTX.

"Myslím, že jsme ukázali, že se rozhodně nemáme za co stydět. Sáhnout si na druhé místo v konkurenci závodníků, pro které jsou vrchy hlavní disciplínou, na kterou jsou připraveni fyzicky i po technické stránce, je skvělý výsledek," komentoval svůj výkon Mičánek.

Připustil, že jízda mezi stromy a domy se od závodění na uzavřeném okruhu výrazně liší. "Je to úplně jiná zkušenost z pohledu techniky i jezdce. Oproti okruhům, kde má člověk únikové zóny a jistotu dokonalého povrchu, jsou vrchy mnohem větší adrenalin. Tím víc mě těší, že jsme i v této disciplíně, která pro nás není běžná, obstáli," sdělil brněnský pilot.

Start v Náměšti nad Oslavou měl s sebou také příchuť rodinné tradice. V začátcích tohoto podniku totiž na této trati bojoval o vavříny jeho otec Jiří senior.

"Je vidět, že v Náměšti je ta tradice neuvěřitelně živá. Překvapilo mě, kolik lidí se na tátu ptalo. A když se za námi v sobotu stavil, lidé jej poznávali, fotili se s ním, chtěli s ním mluvit. O to větší radost mám, že jsme i skvělým výsledkem navázali na rodinnou tradici, kterou naše jméno začalo na této trati psát před desítkami let," dodal hrdý syn.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

O fotbalové MS 2030 se má ucházet i Ukrajina

Ukrajina by se měla spolu s Portugalskem a Španělskem ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Portugalsko se Španělskem společnou kandidaturu připravovaly tři roky a ve středu ji oficiálně předloží v sídle UEFA v Nyonu. Obě země nyní k pořádání šampionátu přizvaly Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi.

Oznámení by se měl přímo na místě zúčastnit i předseda ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko. Šestačtyřicetiletý činovník agentuře AP cestu do Švýcarska potvrdil, důvod však neuvedl.

před 27 minutami

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Královna americké country hudby Loretta Lynnová zemřela ve věku 90 let ve spánku.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Soud odmítl stížnost na Zemana kvůli milosti pro Baláka. Nemá pravomoc jeho rozhodnutí přezkoumat

Prezident republiky při udílení milosti vystupuje jako ústavní orgán, správní soudy proto nemají pravomoc milost přezkoumávat, anebo dokonce rušit. Nejvyšší správní soud v úterý zamítl kasační stížnost muže z Prahy, který prostřednictvím správní žaloby zpochybnil milost udělenou prezidentem Milošem Zemanem šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, odsouzenému za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. 

V rozhodnutí senátu s předsedou Zdeňkem Kühnem se správní soud zabýval otázkou, zda je prezident při udělování milosti správním orgánem, a zda je tím pádem milost přezkoumatelná ve správním soudnictví. Dospěl k názoru, že nikoliv. Poukázal na to, že pravomoc k udělení milosti svěřuje prezidentovi ústava. Žádný jiný zákon ji neomezuje ani nereguluje.

"Prezident není vázán žádnými podmínkami, při jejichž splnění lze milost udělit, jeho úvaha je v tomto směru právně neomezená. Ani ten, komu má být milost udělena, nemusí splňovat žádné předpoklady," stojí v rozsudku.

Podle dokumentu prezident republiky při udílení milostí vystupuje jako ústavní orgán. Udělená milost je pak ústavním aktem a správní soudy nemají pravomoc takové akty přezkoumávat.

Nejvyšší správní soud poukázal také na starší usnesení Ústavního soudu, který v roce 2013 odmítl návrh na zrušení amnestie prezidenta Václava Klause. Uvedl tehdy, že jak hromadné amnestie, tak individuální milosti nepodléhají soudnímu přezkumu a nabízí se pouze politická odpovědnost prezidenta. Teoretickou výjimkou jsou "situace mimořádně extrémní".

Zdroj: ČTK
Další zprávy