Ďábelský ostrov, Zelené peklo i nástrahy oválů. Tady všude jde při závodech o život

Radek Vičík Radek Vičík
4. 6. 2019 20:55
V pondělí tragická nehoda britského motocyklisty Daleyho Mathisona potvrdila, že Tourist Trophy je nejnebezpečnějším závodem světa. Jaké další riskantní podniky pamatuje historie světa dvou a čtyř kol? To se dozvíte z našeho přehledu.
Motoristické závody jsou plné nebezpečí. O tom se loni v Monze přesvědčil i Marcus Ericsson při havárii monopostu F1 Alfa Romeo.
Motoristické závody jsou plné nebezpečí. O tom se loni v Monze přesvědčil i Marcus Ericsson při havárii monopostu F1 Alfa Romeo. | Foto: Reuters

Baja 1000

Populární mexický terénní závod není nebezpečný ani tak z důvodu častých nehod, jako kvůli veliké kriminalitě. Poloostrov Baja California je místem regulérní války gangů. Okrádání závodníků i diváků je tam na denním pořádku a občas dojde i na únos za účelem zisku výkupného. Před 11 lety tak byl devět dní zadržován i pilot stáje Team Malo. Únoscem byl bývalý policejní důstojník.

Jak ukazuje přiložené video, ani s pořadatelskou službou to v Mexiku neberou příliš vážně. Na závodní trať se tak dostane prakticky kdokoliv v čemkoliv.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy