Medveděv dosáhl svého. Předseda ruského OV rezignoval

ČTK ČTK
3. 3. 2010 17:00
"Rozhodl se vzít vinu za všechny a za vše na sebe"
Dmitrij Medveděv
Dmitrij Medveděv | Foto: Reuters

Moskva - Po neúspěchu ruských sportovců na zimních olympijských hrách ve Vancouveru dnes rezignoval předseda národního olympijského výboru Leonid Ťagačov.

Podle mluvčího výboru Gennadije Švece odstoupil v přímé reakci na výzvu prezidenta Dmitrije Medveděva.

"Národní olympijský výbor nezodpovídá za sportovní přípravu, nicméně pan Ťagačov jako opravdový sportovec a význačný trenér se rozhodl vzít vinu za všechny a za vše na sebe," citoval Švece server gazeta.ru.

Čtěte také:
Ruský tisk: Místo medailí tekl alkohol zdarma proudem
Medvěděv volá po rezignacích: Když nebudou, pomohu Vám

Ruští sportovci dosáhli na hrách ve Vancouveru nejhoršího výsledku v historii zimních olympiád.

Získali tři zlaté, pět stříbrných a sedm bronzových medailí, což byla sotva polovina toho, co si výprava před hrami předsevzala. V hodnocení zemí se sportovní velmoc nedostala ani do elitní desítky a skončila jedenáctá.

Vystoupení výpravy vyvolalo v zemi všeobecné zklamání a prezident Medveděv vyzval k demisi "všechny zodpovědné funkcionáře a trenéry".

 

Právě se děje

před 16 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy