Medailová naděje zhasla, lukostřelkyně Horáčková skončila sedmnáctá

31. 7. 2024 16:16
Lukostřelecká mistryně světa Marie Horáčková prohrála ve 2. kole olympijských her v Paříži s Korejkou Nam So-hjon 3:7 a obsadila dělené 17. místo. Se zlatou medailistkou ze soutěže družstev Češka prohrála dva z pěti setů, zbývající tři skončily remízou. Horáčková, která ve čtvrteční kvalifikaci obsadila 31. místo z 64 lukostřelkyň, se nepřiblížila senzačnímu výsledku z loňského MS v Berlíně.
Marie Horáčková na OH v Paříži 2024
Marie Horáčková na OH v Paříži 2024 | Foto: Reuters

Po první vyrovnaném setu se Češce v souboji s druhou ženou kvalifikace další nepovedl, když druhou ranou trefila jen sedmičku a prohrávala 1:3. Také další dva sety skončily remízou, a tak v pátém potřebovala Horáčková zvítězit, aby zápas dovedla do rozstřelu. Trefila však jen tři osmičky, což na devatenáctiletou Korejku zdaleka nestačilo.

V úvodním vyřazovacím kole proti Uzbečce Zijodachon Abdusattorovové potvrdila Horáčková roli favoritky a vyhrála 6:2. Po dvou prohraných setech Abdusattorovová snížila na 2:4 a ve čtvrtém setu zaznamenala 29 bodů, ale česká reprezentantka trefila tři desítky a postoupila.

Jediný český zástupce v mužské soutěži Adam Li v úterním 1. kole podle očekávání nestačil na favorizovaného Inda Dhiradže Bommadevaru. Po porážce 1:7 obsadil dělené 33. místo.

Nejlepším výsledkem českých a čs. lukostřelců pod pěti kruhy je čtvrté místo Zdeny Rouskové z Moskvy 1980.