Nejvíc si ze sportovců vydělal boxer, Ronalda přeskočil i Messi. Elitní stovka je bez žen i Čechů

Floyd Mayweather
Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze tři sportovci – Tiger Woods, Floyd Mayweather a Cristiano Ronaldo.
Právě americký boxer Floyd Mayweather je po dvou letech, kdy neboxoval, opět nejlépe placeným sportovcem světa. Podle Forbesu si za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas s šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem.
Lionel Messi v celkovém srovnání poprvé přeskočil Cristiana Ronalda. Vydělal za uplynulý rok o tři miliony dolarů víc než portugalský útočník – 111 milionů dolarů. Tedy ani ne polovinu, co Mayweather. Messi je před Ronaldem v žebříčku vůbec poprvé, i když těsně.
Cristiano Ronaldo přitom byl nejlépe placeným sportovcem světa poslední dva roky. Nyní se před něj dostal kromě Mayweathera jeho sportovní rival Messi. Ronaldo za uplynulou sezonu vydělal 108 milionů dolarů.
Foto: Reuters
Marek Janoš ČTK Marek Janoš, ČTK
8. 6. 2018 6:16
V nejlépe placené stovce sportovců chybí ženy i Češi. Ronaldovu dvouletou nadvládu uťal boxer Mayweather. Hamilton ani Woods se do top 10 nedostali.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy