Nejvíc si ze sportovců vydělal boxer, Ronalda přeskočil i Messi. Elitní stovka je bez žen i Čechů

Floyd Mayweather
Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze tři sportovci – Tiger Woods, Floyd Mayweather a Cristiano Ronaldo.
Právě americký boxer Floyd Mayweather je po dvou letech, kdy neboxoval, opět nejlépe placeným sportovcem světa. Podle Forbesu si za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas s šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem.
Lionel Messi v celkovém srovnání poprvé přeskočil Cristiana Ronalda. Vydělal za uplynulý rok o tři miliony dolarů víc než portugalský útočník – 111 milionů dolarů. Tedy ani ne polovinu, co Mayweather. Messi je před Ronaldem v žebříčku vůbec poprvé, i když těsně.
Cristiano Ronaldo přitom byl nejlépe placeným sportovcem světa poslední dva roky. Nyní se před něj dostal kromě Mayweathera jeho sportovní rival Messi. Ronaldo za uplynulou sezonu vydělal 108 milionů dolarů.
Foto: Reuters
Marek Janoš ČTK Marek Janoš, ČTK
8. 6. 2018 6:16
V nejlépe placené stovce sportovců chybí ženy i Češi. Ronaldovu dvouletou nadvládu uťal boxer Mayweather. Hamilton ani Woods se do top 10 nedostali.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
Další zprávy