Maverick Viňales

Českým jezdcům kvalifikace na Phillip Islandu nevyšla

Jakub Kornfeil ani Filip Salač nepostoupili z první části kvalifikace na závod Moto3 v rámci Velké ceny Austrálie silničních motocyklů. Na mokré trati se nedostali do postupující čtveřice. Kornfeilovi na konečné 19. pozici unikla druhá část o čtyři setiny vteřiny. Salač byl klasifikován jako dvaadvacátý. První pole position v kariéře si v sobotu vyjel Marcos Ramírez ze Španělska.

Kornfeil tak bude na roštu v sedmé řadě a bude se snažit vylepšit výsledek z minulého víkendu v Japonsku, kde pro něj závod skončil po pádu hned v prvním kole. Salač, jenž si po nehodě v Motegi zlomil malíček na noze, vyrazí z osmé řady.

Pole position v Moto2 si vyjel Španěl Jorge Navarro. Jezdce královské MotoGP nepustil na trať silný vítr - kvalifikace byla odložena na neděli poté, co v závěrečném tréninku vítr odfouknul KTM Miguela Oliveiry. Portugalský jezdec vyvázl z pádu v rychlosti kolem 300 km/h jen s odřeninami.

Pokud by se kvalifikace nemohla odjet ani v neděli, seřadili by se závodníci na startu podle tréninkových časů. V tom případě by pole position získal Španěl Maverick Viňales, český jezdec Karel Abraham by byl dvanáctý.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 1:38,976, 2. Canet -0,184, 3. Arenas (oba Šp./KTM) -0,268, …19. Kornfeil, 22. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:33,565, 2. Binder (JAR/KTM) -0,321, 3. Marini (It./Kalex) -0,369.

Kvalifikace MotoGP byla kvůli silnému větru přeložena na neděli.

Zdroj: Radek Vičík , ČTK
Kornfeil dojel v Austrálii devátý, Abraham zapsal nejlepší výsledek v sezoně
Motocykly

Jakub Kornfeil vybojoval v závodě Moto3 v Austrálii devátou příčku, Karel Abraham skončil v třídě MotoGP jedenáctý a vylepšil si sezonní maximum.
Sezona MotoGP je jak přesýpací hodiny. Kdo zaváhá, už nevede
Motocykly

V úvodních dvanácti podnicích MotoGP se v čele seriálu vystřídali čtyři jezdci, ale nikdo nevedl déle než tři závody.
Abraham v Assenu zabojoval, bylo z toho sedmé místo. Lépe nedojel od konce roku 2012
Motocykly

Karel Abraham v Assenu využil začínajícího deště a popové od GP Valencie vyrovnal své nejlepší umístění v elitní třídě MotoGP.
Čechům v Mugellu body utekly. Italové slavili domácí hattrick. Jezdci vzdali hold Haydenovi
Motocykly

Jakub Kornfeil v letošní sezoně Moto3 získal pouze pět bodů v Le Mans. Svoji bilanci si nevylepšil ani při Velké ceně Itálie v Mugellu.
Kornfeilovo trápení v kvalifikacích pokračuje, v Mugellu byl 21. také Abraham
Motorismus

Motocyklisté bojují o pole position v Mugellu v rámci Velké ceny Itálie.
Motocykly

Většina závodního pole třídy Moto3 ve Velké ceně Francie havarovala na olejové skvrně.
Abraham odstartuje v Le Mans z třetí řady, Kornfeil byl v kvalifikaci osmnáctý
Motocykly

Motocyklisté bojovali na kratším okruhu Bugatti v Le Mans o místa na startu Velké ceny Francie silničních motocyklů.
V MotoGP padla facka. Abraham si dojel pro bod, čekání Kornfeila dál pokračuje
Motocykly

Jakub Kornfeil ještě nikdy ve své kariéře nečekal v kompletní sezoně na body už čtyři závody nejslabší třídy mistrovství světa.
Muž z Dalího kraje uchvátil svět MotoGP. Jen ta dieta a kritičtí fanoušci mi vadí, směje se Viňales
Motocykly

Maverick Viňales je nejnovější hvězdou světa MotoGP. Po zimním přestupu na Yamahu se rázem zařadil mezi přední kandidáty na titul mistra světa.
Abraham zazářil v tréninku na Velkou cenu Argentiny. Zajel třetí nejlepší čas
Motocykly

Český jezdec Karel Abraham zajel třetí nejlepší čas v tréninku před Velkou cenou Argentiny ve třídě MotoGP.
Abraham oslavil návrat do MotoGP dvěma body, Kornfeil byl v Moto3 až dvacátý.
Motocykly

Karel Abraham v závodě mistrovství světa silničních motocyklů bodoval poprvé od září 2014.
Naděje Kornfeila a Abrahama zlepšit si v kvalifikaci pozici spláchl déšť
Motocykly

Místo kvalifikace se dnes jezdci světového šampionátu silničních motocyklů dívali na morkou trať, postavení na startu určí časy z tréninků.
Abraham prožil při testech radost i zklamání. Jezdcům MotoGP i v Austrálii dominoval Viňales
Motocykly

Druhý díl testovací ságy MotoGP před sezonou ovládl Maverick Viňales v sedle yamahy. Karel Abraham na ducati na něj ztratil přes vteřinu a půl.
Kornfeilovi kvalifikace v Aragonu vůbec nevyšla, odstartuje až z desáté řady
Motocykly

Jakub Kornfeil zajel nejhorší kvalifikaci od loňské Grand Prix San Marina, kde byl po diskvalifikaci až na posledním 33. místě startovního roštu.
Kornfeil získal na Silverstonu jeden bodů, v MotoGP nečekaně vyhrál Viňales na Suzuki
Motorismus

Český jezdec Jakub Kornfeil obsadil po diskvalifikaci soupeře ve Velké ceně Británie třídy Moto3 patnácté místo.
Kornfeilovi ani Hanikovi kvalifikace v Mugellu nevyšla
Motorismus

Jakub Kornfeil na Hondě obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 v Mugellu 16. místo, Karel Hanika sedle Mahindry byl ještě o tři místa horší.
Mistra světa Lorenza nahradí u Yamahy v MotoGP Viňales
Motorismus

Jednadvacetiletý Viňales jezdí mistrovství světa silničních motocyklů už od roku 2011. Tři sezony strávil v nejslabší třídě; dvakrát byl celkově…
Kornfeil se v Le Mans po chybě vrátil do první desítky, Lorenzo ovládl MotoGP
Motorismus

Jakub Kornfeil po boji o stupně vítězů obsadil ve Velké ceně Francie silničních motocyklů třídy Moto3 konečné deváté místo.