Už na to nemáte, vaše kariéra skončila. Sportovní osobnosti vyzývají Miloše Zemana k odchodu

Sportovci, kteří ukončili svoji kariéru, nyní vyzývají fanoušky současného prezidenta, aby ho osvobodili a on si mohl odpočinout.
Fotbalová legenda Jan Berger: Zeman našemu národu už víc nedá | Video: Nechme ho odejít

Praha - Bývalí fotbalisté Jan Berger a Pavel Kuka, hokejový trenér Marian Jelínek, volejbalový kouč Pavel Třešňák nebo házenkářská legenda Jiří Kotrč. Podle jejich mínění je současný prezident unavený, nezvládá své povinnosti, chová se nedůstojně a nereprezentuje dobře Českou republiku, na další prezidentské období nemá dostatek fyzických ani psychických sil.

Zeman již v pátek vstoupí do druhého kola prezidentské volby proti Jiřímu Drahošovi. "Když končila moje kariéra, tak jsem na to přišel sám, člověk vidí, že na ty mladý kluky už nemá, s tím se každý musí smířit. Prezident by to měl mít stejně," říká Jan Berger, olympijský vítěz a legenda Sparty.

Stejným tónem hovoří i Pavel Kuka, který v české reprezentaci odkopal 63 zápasů. "Cítil jsem, že to tělo nemůže, že dělá automaticky chyby a že nemůžu podat takový výkon, jaký bych chtěl. Pokračování by bylo kontraproduktivní pro mě i pro moje jméno."

Úřad prezidenta se v lecčems podobá kariéře vrcholového sportovce. Alespoň to tvrdí renomovaný hokejový kouč a sportovní psycholog Marian Jelínek.

"Možná by si hodně hokejových příznivců přálo letos na OH v
brance Haška, v obraně Svobodu se Šlégrem a v útoku Jágra, Reichla či
Ručínského. Ale prostě to nejde, přesto, že to byli geniální hokejisté, nejsou schopni v současnosti plnit roli hráčů v národním týmu… Proto tam jedou Francouzové, Kovářové či Eratové," vyzval ke změně na Hradě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy