Už na to nemáte, vaše kariéra skončila. Sportovní osobnosti vyzývají Miloše Zemana k odchodu

Sport Sport
25. 1. 2018 16:20
Sportovci, kteří ukončili svoji kariéru, nyní vyzývají fanoušky současného prezidenta, aby ho osvobodili a on si mohl odpočinout.
Fotbalová legenda Jan Berger: Zeman našemu národu už víc nedá | Video: Nechme ho odejít

Praha - Bývalí fotbalisté Jan Berger a Pavel Kuka, hokejový trenér Marian Jelínek, volejbalový kouč Pavel Třešňák nebo házenkářská legenda Jiří Kotrč. Podle jejich mínění je současný prezident unavený, nezvládá své povinnosti, chová se nedůstojně a nereprezentuje dobře Českou republiku, na další prezidentské období nemá dostatek fyzických ani psychických sil.

Zeman již v pátek vstoupí do druhého kola prezidentské volby proti Jiřímu Drahošovi. "Když končila moje kariéra, tak jsem na to přišel sám, člověk vidí, že na ty mladý kluky už nemá, s tím se každý musí smířit. Prezident by to měl mít stejně," říká Jan Berger, olympijský vítěz a legenda Sparty.

Stejným tónem hovoří i Pavel Kuka, který v české reprezentaci odkopal 63 zápasů. "Cítil jsem, že to tělo nemůže, že dělá automaticky chyby a že nemůžu podat takový výkon, jaký bych chtěl. Pokračování by bylo kontraproduktivní pro mě i pro moje jméno."

Úřad prezidenta se v lecčems podobá kariéře vrcholového sportovce. Alespoň to tvrdí renomovaný hokejový kouč a sportovní psycholog Marian Jelínek.

"Možná by si hodně hokejových příznivců přálo letos na OH v
brance Haška, v obraně Svobodu se Šlégrem a v útoku Jágra, Reichla či
Ručínského. Ale prostě to nejde, přesto, že to byli geniální hokejisté, nejsou schopni v současnosti plnit roli hráčů v národním týmu… Proto tam jedou Francouzové, Kovářové či Eratové," vyzval ke změně na Hradě.

 

Právě se děje

Další zprávy