Machová: Na vyprodaný zápas s Čínou se těším

Martin Novák Martin Novák
7. 8. 2008 15:00
Rozhovor s kapitánkou českých basketbalistek
České basketbalistky obhajují páté místo. Kapitánka Hana Machová sedí v první řadě uprostřed.
České basketbalistky obhajují páté místo. Kapitánka Hana Machová sedí v první řadě uprostřed. | Foto: Martin Novák

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - České basketbalistky jsou podobně jako v Aténách jediným českým sportovním kolektivem, který se dostal na olympiádu.

Pod vedením kouče Bobrovského budou ženy v Pekingu obhajovat pátou příčku. Ve skupině je nejdříve čekají Spojené státy, Španělsko, domácí Čína, Nový Zéland a Mali.

A stejně jako v Aténách u toho bude i devětadvacetiletá kapitánka Hana Machová.

"Páté místo, které jsme obsadily v Aténách, mi přijde hezké. Byla bych s ním spokojená i letos," řekla v rozhovoru pro Aktuálně.cz opora mistrovského Brna.

A.cz: Jak jste spokojená s halou Wukesong, kde budete hrát všechny zápasy?
Měly jsme tam zatím jeden trénink a strašně se nám líbila. Nemáme s ní problém.

A.cz: Organizátoři tvrdí, že na všechny zápasy je hala pro 18 tisíc diváků vyprodaná. Na to asi nejste zvyklé...
Já tomu moc nevěřím. V Aténách se taky tvrdilo, že je všechno vyprodané, a pak tam nebyla skoro ani noha. Takže uvidíme.

Dále čtěte: Basketbalistky nebudou chybět na zahájení OH

A.cz: Neobáváte se zápasu s Čiňankami? Dá se očekávat, že diváci je fanaticky poženou dopředu...
Ono je to ale lepší, když je plno, i když vám lidí nefandí, ale když je vidět, že o ten zápas je zájem. Mně osobně to vyhovuje víc, než když se hraje v tělocvičně, kam přijde patnáct lidí.

A.cz: Ve skupině narazíte i na dosti exotického soupeře z Mali. Víte o něm vůbec něco? Může vás něčím překvapit?
My jsme měly v klubu spoluhráčku z Mali, takže ta nám něco řekla. Prý jsou strašně šťastné už z toho, že se na olympiádu vůbec dostaly. Některé holky ale viděly jejich zápas, který hrály před olympiádou, a vypadá to, že zas tak slabý soupeř to nebude. Nemyslím si, že by nás čekal moc lehký zápas.

A.cz: Koho považujete za největšího favorita na zlato?
Řekla bych, že Australanky a Američanky.

Čtěte také: Hartigová: Nesmíme se vzdát, USA jsou odrazový můstek

A.cz: S jakým umístěním českého týmu budete jako kapitánka spokojená?
Páté místo, které jsme obsadily v Aténách, mi přijde hezké. Tak kdyby to bylo znova kolem pátého místa, budu spokojená.

A.cz: Překvapilo vás něco v Číně?
V zásadě nic. Je tu smog, vedro a vlhko, ale to všechno jsme čekaly.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy