Lyon zůstal po výhře nad Ajacciem druhý o skóre před Monakem

30. 4. 2016 23:11
Boj o pozici vicemistra ve francouzské fotbalové lize pokračuje. Lyon zvítězil v 36. kole 2:1 nad Ajacciem a udržel druhé místo o skóre před Monakem, které zdolalo 3:2 Guingamp.
Olympique Lyon
Olympique Lyon | Foto: Reuters

Paříž - Boj o pozici vicemistra ve francouzské fotbalové lize pokračuje. Lyon zvítězil v 36. kole 2:1 nad Ajacciem a udržel druhé místo o skóre před Monakem, které zdolalo 3:2 Guingamp. Zaváhali naopak další dva pronásledovatelé: St. Etienne pouze remizovalo 0:0 s předposledním Toulouse a Nice prohrálo v odpoledním zápase 0:1 v Nantes. Pohárovým příčkám se tak výhrou 1:0 v Lorientu přiblížilo Lille.

Lyon otevřel skóre proti Ajacciu poměrně kuriózním gólem, když se přímo z rohového kopu prosadil útočník Ghezzal. Pět minut před koncem poločasu zvýšil Cornet, hosté ale krátce po přestávce vstřelili kontaktní branku, když gólmana Lopese obloučkem přehodil Pujol. Více ale hosté nedokázali a zůstali tak pouze bod nad sestupovým pásmem. Lyon podeváté v řadě bodoval.

Monako vedlo po poločase nad Guingampem 2:0, hosté ale zápas zdramatizovali. Po zmatcích v domácí obraně se prosadil Erdinc, na jeho trefu ale během minuty zareagoval Silva. Posléze se hlavou trefil stoper Guingampu Angoua, knížecí klub ale těsný náskok v závěru udržel. V příštím kole se v přímém souboji o druhou pozici a tím i účast v základní skupině Ligy mistrů utká právě v Lyonu.

Nice podlehlo po gólu Thomassona z 68. minuty v Nantes 0:1 a přepustilo čtvrté místo St. Etienne. To sice nepotvrdilo roli favorita a pouze remizovalo s Toulouse 0:0, prodloužilo ale sérii bez inkasované branky na šest zápasů.

Pouze bodovou ztrátu na Nice už má šesté Lille, které díky Lopesově trefě vyhrálo 1:0 v Lorientu a z posledních osmi duelů získalo 22 bodů. Záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux, které zvítězilo 4:2 na hřišti sestupujícího Troyes.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Francouzská fotbalová liga - 36. kolo:

Nantes - Nice 1:0 (68. Thomasson), St. Etienne - Toulouse 0:0, Caen - Bastia 0:0, Lorient - Lille 0:1 (56. Lopes), Monako - Guingamp 3:2 (17. Traoré, 40. Dirar, 76. Silva - 75. Erdinc, 81. Angoua), Remeš - Montpellier 2:3 (83. Oniangué, 90.+2 Bifouma - 38. Camara, 84. Congré, 86. Sanson), Troyes - Bordeaux 2:4 (56. Nivet z pen., 69. Jean - 14. a 72. Rolan, 41. vlastní Mavinga, 60. Diabaté), Lyon - Ajaccio 2:1 (10. Ghezzal, 40. Cornet - 49. Pujol).