Liberec postupuje! Delarge se trefil a Kovář lapil penaltu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 7. 2013 20:52
Slovan Liberec zvládl odvetu 2. předkola Evropské ligy a porazil Skonto Riga 1:0 a tím postoupil dále.
Přemysl Kovář chytá penaltu v odvetě druhého předkola Evropské ligy.
Přemysl Kovář chytá penaltu v odvetě druhého předkola Evropské ligy. | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Jediný gól stačil k tomu, aby fotbalisté Slovanu Liberec zvládli odvetu druhého předkola Evropské ligy s lotyšským týmem Skonto Riga a vítězstvím 1:0 odčinili venkovní porážku 1:2.

Jediný gól zařídil Delarge. Ve třetím předkole čeká Liberec švýcarský Curych.

Liberec sice vstoupil do utkání aktivně, ale lotyšský soupeř podnikal nebezepečné rychlé výpady. Karašausks ale v jedné ze svých šancí jen nastřelil gólmana Kováře.

Kovář vychytal penaltu

Radoval se tak Slovan. Ve 14. minutě zahrával dlouhý aut Frýdek, Rabušic ho prodloužil za sebe a Delarge hlavou prostřelil brankáře Grybauskase. Deset minut na to, ale bylo horko v pokutovém území Liberce.

Šabala se při standardní situaci složil ve vápně, když bojoval o prostor před brankou s Huškem a Keličem. Sudí nařídil pokutový kop, který ale Sinelnikovs i s přispěním Kováře poslal do tyče.

Na trávníku to poté hodně jiskřilo a žlutilo se. Sudí jen za první poločas rozdal šest karet. V závěru poločasu mohl ještě druhý gól přidat Kelič, který hlavičkoval po standardní situaci. Ovšem minul.

Sudí Liberci jednu penaltu odpustil

Po pauze Liberec hlavně bránil hubený náskok, jeho hru trápily nepřesnosti a kombinace v útoku se nedařila. Náznaky si Slovan vypracoval jen z rohových kopů. Po jednom z nich se málem prosadil Kováč, ale jeho hlavička mířila nad.

Hra se v závěru poločasu hodně kouskovala, což vyhovovalo domácím. Pojišťovací gól ale nepřišel, naopak Slovan mohl být rád, že neinkasoval.

V 90. minutě se totiž po ztrátě Delarge vydal Mingazov sám na Kováře, píchl si před ním míč a brankář Liberce ho setrvačností srazil. Sudí ale penaltu neodpískal a nepotopil tak šance domácích na postup.

Odvetné utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Skonto Riga 1:0 (1:0)

Branka: 14. Delarge. Rozhodčí: Johnsen - Midthjell, Engan (všichni Nor.). ŽK: Kelič, Kušnír, Rybalka, Kalitvincev - Šabala, Rugins, Mingazov, Laizans. Diváci: 5707. První zápas: 1:2, postoupil Liberec.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek - Hušek, Rybalka (72. Šural) - Delarge, Pavelka, Kalitvincev (90. Fleišman) - Rabušic (80. Sackey). Trenér: Šilhavý.

Riga: Grybauskas - Gabovs, Rode, Bulvitis, Osipovs (83. Klimiašvili) - Mingazov, Laizans, Fertovs (84. Blanks), Sinelnikovs (39. Rugins) - Šabala - Karašauskas. Trenér: Pertia.