Rozbitá Praga a nedostižné Audi. To byly testy před Le Mans

Snaha týmu Lotus-Praga vyzkoušet si svůj vůz v Le Mans skončila po havárii rakouského pilota Dominika Kraihamera.
...před tím si ovšem prototyp Lotus-Praha T128 potvrdil, že po "porodních bolestech" ze začátku sezony je pro své soupeře ve třídě LMP2 více než zdatným protivníkem.
Těmi nejrychlejšími byly i v neděli piloti vozů  Audi R18 e-tron quattro,...
...odlehčený hybridní speciál s pohonem všech kol bylo pět vteřin na kolo rychlejší než nejbližší soupeři.
Toto jsou dva hybridní vozy, které letos v Le Mans pojedou: vlevo Audi R18 e-tron quattro a vpravo Toyota TS030 - Hybrid.
Foto: BPA
Radek Vičík Radek Vičík
10. 6. 2013 22:15
Prohlédněte si galerii z nedělních posledních testů před legendární čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans, do níž poprvé zasáhne také česká stáj Lotus-Praga.

Le Mans - Prohlédněte si galerii z nedělních posledních testů před legendární čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans, do níž poprvé zasáhne také česká stáj Lotus-Praga.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 10 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy