Kvalifikace v Ga-Pa: Janda pátý, dál jdou i další Češi

jar
31. 12. 2009 15:25
Dál postoupili Lukáš Hlava, Martin Cikl i Jan Matura
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vítěz Turné čtyř můstků z roku 2006 Jakub Janda potvrzuje v letošním ročníku solidní formu. V kvalifikaci na novoroční závod na můstku v německém Garmisch-Partenkirchenu předvedl skok dlouhý 127,5 metrů. 

V prvním kole pátečního závodu narazí na domácího borce Maximiliana Mechlera.

Kvalifikaci vyhrál skokem dlouhým 130,5 metru třetí muž z úvodního závodu v Oberstdorfu Rakušan Thomas Morgenstern, za ním skončil jeho krajan a obhájce loňského vítězství Wolfgang Loitzl, třetí místo obsadil vítěz z let 2000 a 2001 Polák Adam Malysz.

Čtěte také: Turné čtyř můstků: Bodovali všichni Češi, vyhrál Kofler

Suverénně nejdál (137,5 m) skočil vítěz z Oberstdorfu Rakušan Andreas Kofler. Stejně jako vedoucí muž Světového poháru Simon Ammann ze Švýcarska (134 m) ale byl diskvalifikován kvůli velké kombinéze.

Ammanna tak v prvním kole čeká Loitzl a Koflera Morgenstern.

Dařilo se i rekordmanovi na Turné Jannemu Ahonenovi z Finska. Pětinásobný vítěz, který je po úvodním závodu na druhém místě, skočil o půl metru více než Janda a skončil čtvrtý.

Do pátečního závodu postoupili stejně jako v Oberstdorfu všichni čtyři čeští skokané. Nejlepší Čech z úvodního dějství Lukáš Hlava skončil dvacátý a o postup do druhého kola se utká s Rusem Denisem Kornilovem.

Martin Cikl, který postupuje z 40. místa, se poměří s Japoncem Daikim Item a Jan Matura, jenž skončil o čtyři příčky za Ciklem, narazí na Slovince Roberta Kranjece. Páteční závod začne ve 14:00.

Výsledky:

1. Morgenstern 126,4 b. (130,5 m), 2. Loitzl (oba Rak.) 121,9 (128), 3. Malysz (Pol.) 119,5 (127,5), ...5. Kasai (Jap.) a Janda oba 119 (127,5), 20. Hlava 180,5 (122,5), 40. Cikl 97,5 (117,5), 44. Matura (všichni ČR) 93 (115) - všichni postoupili.

 

Právě se děje

teď

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy