Krejčíková terčem trapné otázky. "Nedělejte z ní nováčka," zastal se jí novinář

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 7. 2024 17:16
Jen dvě výhry ji dělí od toho, aby si sáhla na nejslavnější tenisovou trofej. Není divu, že s Barborou Krejčíkovou po středečním postupu do semifinále Wimbledonu pořádně cloumaly emoce. Moc tomu nepomohla ani zvláštní otázka moderátora.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Opět neztratila ani set. Zvládla už čtvrtý tiebreak na turnaji a přehrála soupeřku, která do té doby doslova vystřílela z kurtu každého, koho potkala. 

Tenistka z Ivančic po triumfu nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou zářila štěstím a v pozápasovém rozhovoru na kurtu jen těžko volila slova.

Příliš tomu ale nepomohl ani jeden z dotazů moderátora, který ji uvedl do rozpaků a dlouho bylo za mikrofonem ticho. Otázka totiž směřovala k čtvrtečnímu semifinále proti Jeleně Rybakinové z Kazachstánu.

"Jaký je to pocit hrát proti takové hráčce na té největší scéně?" zazněl dotaz.

Krejčíková dlouho hledala odpověď. "Já nevím, uvidíme, ještě jsem to nezažila, tak vám povím po semifinále," vysoukala ze sebe.

Některé fanoušky i novináře pořádně popíchlo, že moderátor udělal z Krejčíkové nováčka tenisové scény, který jde na velkou favoritku.

"Barbora vede nad Rybakinovou 2:0 na zápasy a má na kontě už 11 grandslamových titulů," rýpl si na síti X známý portugalský reportér José Morgado.

Tenistka z Kazachstánu bude oprávněně papírovou favoritkou, je světovou čtyřkou, a Wimbledon už jednou vyhrála. S Krejčíkovu sice dva zápasy prohrála, ani v jednom případě to nebylo na trávě. 

Ovšem Češi a tráva, to je spojení, které funguje. "Je to jedno z nejsilnějších manželství na okruhu. Něco jako Paul Newman a Joanne Woodwardová. Vždyť Krejčíková eliminovala sílu Danielle Collinsové i Jeleny Ostapenkové, je potřeba ji brát vážně," nechal se slyšet americký tenisový novinář Matt Zemek.

I když teď na Krejčíkovou prší chvála ze všech stran, zdaleka tomu tak nebylo vždycky. Bojovala se zdravím a až do travnaté sezony čekala od února na první výhru. A k těmto vzpomínkám se v pozápasovém rozhovoru vrátila.

"Bylo to velmi těžké období… Objevilo se mnoho pochybností zevnitř, ale také z vnějšího světa. Ale jsem nesmírně šťastná, že jsem se nevzdala a že tu teď stojím," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy