Kvalifikaci na poslední závod Turné vyhrál Rakušan Koch
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Nejlepší český skokan na lyžích v loňské sezoně Roman Koudelka se v té současné, olympijské nebývale trápí.

Dvakrát devátý muž z loňského MS v Liberci své trápení podtrhnul v kvalifikaci na závěrečný díl Turné čtyř můstků v Bischofshofenu, kde stejně jako v předchozím dílu Turné v Innsbrucku do hlavního závodu nepostoupil.

Předvedl totiž skok jen 115 metrů dlouhý a zaostal o pět příček za posledním postupovým místem.

"Jestli nepostoupím, tak už ty lyže asi zahodím. Je to strašně náročné na psychiku, když člověk nepostoupí," řekl ještě před skokem Koudelka Radiožurnálu.

Cikla čeká opět duel s Romörenem

Naopak ostatní jeho krajané kvalifikaci zvládli a v zítřejším závodě se představí.

Jakub Janda obsadil výkonem 122,5 metru 31. místo a jeho soupeřem v 1. kole bude Rus Pavel Karelin. Lukáš Hlava, jenž skočil o půl metru více než Janda, ale skončil o příčku za ním, se v střetne s Polákem Kamilech Stochem.

Martin Cikl doletěl do vzdálenosti 120 metrů a obsadil 45. místo. Stejně jako v prvním závodu v Oberstdorfu se utká s Norem Björnem Einarem Romörenem, na jehož úkor tehdy postoupil.

Vítězem kvalifikace se stal domácí reprezentant Martin Koch, který skokem dlouhým 140 metrů zaostal jen tři metry za rekordem můstku.

Středeční závod začne v 16:30.

Výsledky: 1. Koch 141,5 b. (140 m), 2. Schlierenzauer (oba Rak.) 138,2 (136,5), 3. Uhrmann (Něm.) 138 (137,5), ...31. Janda 108,5 (122,5), 32. Hlava 108,4 (123), 45. Cikl 103,5 (120) - všichni postoupili, ...56. Koudelka (všichni ČR) 92 (115) - nepostoupil.