Klaus blahopřál do Číny: Inspirace pro další sportovce

Red Spo
9. 8. 2008 14:45
Václav Klaus gratuloval Kateřině Emmons ke zlatu
Václav Klaus
Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Peking/Lány - Václav Klaus zaslal olympioničce Kateřině Emmons, která na střelnici v Pekingu vybojovala první zlatou medaili, blahopřání.

Český prezident tak učinil krátce po tom, co reprezentantka ve vzduchové pušce dosáhla svého životního úspěchu.

Sedmašedesátiletý státník pogratuloval do čínské metropole formou dopisu.

Nyní totiž pobývá v Lánech, kde se zotavuje po výměně kyčelního kloubu. "Mrzí mě, že Vám podobně jako na letních olympijských hrách v Aténách nemohu poblahopřát osobně," napsal.

Čtěte dále: Fantazie: Češka Emmons získala olympijské zlato!

Klaus se olympiády v Číně vůbec nezúčastní právě kvůli zdravotním důvodům.

Do Pekingu poslal Václav Klaus toto blahopřání:

Milá Kateřino,

velmi mě potěšil Váš úspěch na letních olympijských hrách v čínském Pekingu.

Už vynikající průběh kvalifikace byl velkým příslibem, že právě Vy dosáhnete vítězství. Dovolte mi proto, abych Vám co nejsrdečněji popřál ke zlaté medaili a k překonání olympijského rekordu. Mrzí mě, že Vám podobně jako na letních olympijských hrách v Aténách nemohu poblahopřát osobně. Věřím, že Vaše medaile bude inspirací i pro naše další sportovce.

Děkuji Vám za skvělou reprezentaci naší vlasti.

S pozdravem

Václav Klaus

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy