Kladno utrpělo v Třinci ostudný debakl, Sparta prohrála i po vyhození Patery

Aktualizováno 6. 11. 2022 20:55
Třinec roznesl v 19. kole hokejové extraligy Kladno 8:0. O nejvyšší výhru Ocelářů v sezoně se zasloužil hattrickem Libor Hudáček, který dal v posledních třech kolech šest branek. Tři body zaznamenali také Aron Chmielewski (1+2) a Andrej Nestrašil (0+3). Obhájce titulu vedl už ve 39. minutě o šest gólů. Marek Mazanec kryl 13 střel a připsal si první nulu sezony. Kladno popáté v ročníku neskórovalo.
Libor Hudáček zazářil proti Kladnu hattrickem.
Libor Hudáček zazářil proti Kladnu hattrickem. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

"Rozhodla hlavně produktivita. Doteď jsme měli problém dávat góly v pět na pět a tentokrát nám to tam napadalo," řekl Nestrašil. "Nepodrželi jsme gólmany, jde to za námi. Dělali jsme chyby, ztráty na modrých, to se nesmí. Udělali jsme jich hodně a Třinec je hodně zkušený a trestal," vysvětlil útočník Kladna Adam Kubík.

Kurovský se dostal za obranu Kladna v úvodních šesti minutách dvakrát, uspěl až na druhý pokus, když Bowa překonal bekhendovým blafákem mezi betony. Před koncem první třetiny zvýšil Hudáček se štěstím - z pravé strany hledal před brankou spoluhráče a puk se odrazil od Sotniekse přímo do horního růžku.

Třinec přestřílel Kladno v úvodní třetině 11:1, ale i hosté si vytvořili gólové šance. Melka ale v přečíslení dva na jednoho zkazil přihrávku a před Mazancem osamocený Filip netrefil puk ideálně a minul branku. Jedinou komplikací pro domácí tak bylo, že z utkání odstoupil obránce Doudera.

Obhájce titulu odskočil v rozmezí 30. až 39. minuty na 6:0. Růžička přidal třetí gól v přesilové hře z levého kruhu, když po Voženílkově pasu střílel do odkryté branky. Poté dvěma trefami zkompletoval Hudáček hattrick. Slovenský útočník se nejdříve prosadil dorážkou pod horní tyč a ve druhém případě usměrnil jeho střelu do vlastní sítě Indrák.

Bow po páté brance přepustil místo Brízgalovi, který po 28 sekundách kapituloval. Čukste podpořil útok a v přečíslení tři na dva přivítal nového gólmana střelou mezi betony. Lotyšský obránce dal první extraligový gól. Kladno se ve druhé třetině na moc nezmohlo, v úniku Procházky se ale vyznamenal Mazanec.

Tempo hry ve třetí třetině opadlo, přesto Oceláři ještě přidali dvě branky. Chmielewski využil už po devíti sekundách přesilovou hru střelou zpoza pravého kruhu a v oslabení se prosadil Daňo, který si vychutnal Brízgalu bekhendovým blafákem.

Krize Sparty trvá

Pardubice vyhrály na ledě Sparty 3:2, připsaly si devátou výhru v řadě a zvýšily svůj náskok v čele soutěže na šest bodů. Pražané, na jejichž střídačce v sobotu skončil hlavní trenér Pavel Patera a tým vedli manažeři Petr Ton a Jaroslav Hlinka, prohráli popáté za sebou. Sparta klesla v tabulce na předposlední místo. Třemi body za gól a dvě asistence se na výhře Dynama podílel obránce Jan Košťálek.

Pražané do utkání nastoupili ve speciálních dresech na počest rozšíření Klubu legend, do něhož byli nově uvedeni in memoriam Karel Masopust, Jan Reindl, Jiří Kročák, Patrik Martinec a David Výborný.

Oba týmy dělilo v tabulce před vzájemným soubojem propastných 20 bodů, v zápase to ale vidět nebylo. Sparta držela s hosty, v jejichž sestavě chyběli distancovaní bratři David a Adam Musilové, krok.

"Myslím si, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Bohužel se projevilo, že zatímco my nejsme v pohodě, tak Pardubice jsou naopak v laufu a vyhrávají. Na konci si zápas s přehledem pohlídaly," prohlásil dočasný kouč Pražanů Hlinka. "Za jeden den se s týmem nic udělat nedalo. Kluci to dnes odmakali, nedá se jim nic vyčíst," dodal.

19. kolo hokejové extraligy:

Třinec - Kladno 8:0 (2:0, 4:0, 2:0), Litvínov - Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:0, 3:2), Hradec Králové - Brno 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), Plzeň - Liberec 3:4 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1), Olomouc - České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Sparta Praha - Pardubice 2:3 (1:1, 1:1, 1:0).

1. Pardubice 19 11 4 3 1 62:35 44
2. Vítkovice 19 10 2 4 3 63:48 38
3. Olomouc 17 9 3 0 5 45:33 33
4. Brno 17 8 4 0 5 53:44 32
5. Třinec 16 7 1 4 4 49:37 27
6. Hradec Králové 18 7 2 1 8 48:48 26
7. Liberec 17 3 5 6 3 53:48 25
8. Plzeň 19 5 3 4 7 55:57 25