Kateřina ustála obrovský tlak, chválil Emmons trenér

Martin Novák Martin Novák
9. 8. 2008 7:05
První zlatá medaile z Pekingu putuje do Česka
Kateřina Emmons
Kateřina Emmons | Foto: Reuters

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - Lepší start si třináctičlenná výprava českých střelců nemohla představit. V prvním závodě nejen střelecké soutěže, ale celé olympiády, získala zlato ve střelbě ze vzduchové pušky Kateřina Emmons.

Patřila sice k favoritkám, ale zdaleka nebyla jedinou vážnou adeptkou na první místo.

"Jsme strašně šťastní, protože Kateřina po celý rok podávala výborné výkony a pohybovala se ve špičce. Teď se dokázala připravit na nejdůležitější závod a dokázala obrovský tlak fantasticky ustát," řekl Aktuálně.cz trenér českých střelců Vladislav Šaňák.

Dále čtěte: Fantazie: Češka Emmons má olympijské zlato!

Krátce před polednem pekingského času, když v Čechách ještě nesvítalo, vypukla v českém týmu velká radost. Ustát závod bylo opravdu složité, hlavní favoritkou totiž byla obhájkyně zlata Tu Li z Číny.

Domácí fanoušci vytvořili výbornou atmosféru. "Obzvláště nás těší, že to je vlastně otevírací medaile celé olympiády a že ji získalo Česko. A navíc Kateřina zlepšila rekord," dodal Šaňák.

Podle něj to pro výpravu nemusí být medaile poslední.

"Rádi bychom ještě získali nějakou medaili, ale předpovědět se nedá nic. Jsme pověrčiví a nechceme to zakřiknout. Šanci na finále tam myslím ještě máme, tak třeba se dočkáme ještě další medaile," uzavřel.

Rozhovor s Kateřinou Emmons přineseme odpoledne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy