Kaše gólem pomohl Torontu k výhře, Voráček zapsal 11. asistenci v sezoně

13. 11. 2021 7:43
Ondřej Kaše pomohl svým třetím gólem v sezoně k výhře Toronta 2:1 v prodloužení nad Calgary. Za poražené Flames odchytal celý zápas Daniel Vladař
Ondřej Kaše
Ondřej Kaše | Foto: Reuters

Kaše překonal výborně chytajícího Vladaře v 53. minutě a poslal zápas do prodloužení. V nastavení rozhodl o výhře Toronta Auston Matthews, jenž prostřelil českého brankáře ranou zápěstím. Vladař kryl 35 střel Maple Leafs a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Asistence Jakuba Voráčka na vítězství Columbusu nad Washingtonem nestačila, Blue Jackets padli 3:4.

Voráček se díky asistenci na druhý gól Blue Jackets posunul zpět do čela bodování českých hokejistů v NHL. S 11 nahrávkami je o bod lepší než bostonský David Pastrňák Na první branku ve staronovém působišti český centr stále čeká.

Chicago - Arizona 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 26. DeBrincat, 50. D. Strome - 42. Ladd. Střely na branku: 29:23. Diváci: 17:828. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. P. Kane, 3. M.-A. Fleury (všichni Chicago).

Buffalo - Edmonton 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky: 34. a 40. Cozens, 23. Bjork - 25. a 27. Draisaitl. Střely na branku: 23:35. Diváci 8258. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Tokarski (oba Buffalo), 3. Draisaitl (Edmonton).

Columbus - Washington 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 3. a 29. Kuraly (na druhou J. Voráček), 29. Nyquist - 21. a 28. Hathaway, 11. Ovečkin, 59. Sheary. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.985. Hvězdy zápasu: 1. McMichael (Washington), 2. Kuraly (Columbus), 3. Sheary (Washington).

Carolina - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 2. Lorentz - 45. Farabee, 51. MacEwen. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. MacEwen (oba Philadelphia), 3. Lorentz (Carolina).

Toronto - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 53. O. Kaše, 63. Matthews - 45. Kylington. Střely na branku: 37:31. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 37 střel a úspěšnost zákroků měl 94,6 procenta. Diváci: 18.826. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Campbell (oba Toronto), 3. Vladař (Calgary).

1. St. Louis 12 8 2 2 43:31 18
2. Minnesota 13 9 0 4 44:41 18
3. Winnipeg 13 7 3 3 43:36 17
4. Nashville 14 8 1 5 40:38 17
5. Colorado 11 5 1 5 37:37 11
6. Dallas 12 4 2 6 27:39 10
7. Chicago 15 4 2 9 33:51 10
8. Arizona 14 1 1 12 22:56 3