Kanada prohrála po 50 letech s USA, čeká ji Rusko

22. 2. 2010 4:10
Historický výsledek: Kanada - USA 3:5
Kanada prohrála s USA
Kanada prohrála s USA | Foto: Reuters

Vancouver - Kanadští hokejisté prohráli s USA po nejdramatičtějším zápase dosavadního průběhu olympijského turnaje 3:5. Tento výsledek znamená, že se čeští hokejisté v počátku vyřazovacích bojů vyhnou Kanadě nebo Rusku, naopak souboj těchto titánů se uskuteční možná už ve čtvrfinále.

Byl to úchvatný zápas a drama až do samého konce. Kanada prohrála s USA na olympiádě po dlouhých padesáti letech.

Američané po celý zápas vždy vedli, ale jen o gól. Nejprve Rafalski už v 41. vteřině dostal Spojené státy do vedení, pak však vyrovnal Eric Staal.

Ještě v první třetině vrátil vedení Američanům opět Rafalski. Dany Heatley sice srovnal v druhé třetině, jenže pak Chris Drury, kapitán New York Rangers, dal na 3:2.

USA získaly ve třetí třetině po přesilovkové brance dokonce dvoubrankový náskok, ale Kanada se opět dotáhla na nejtěsnější rozdíl (gól naděje dal Crosby) a pak předvedla zdrcující tlak. Při power-play však "javorové listy" inkasovaly rozhodující gól z hole Ryana Keslera.

Kanadu tak čeká nepříjemná situace. Nejenže bude muset projít osmifinálem, ale ve čtvrtfinále se střetne s největší pravděpodobností s Ruskem.

Kanada - USA 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. E. Staal (Seabrook, Toews), 24. Heatley (Toews, S. Weber), 57. Crosby (Nash, Keith) - 1. Rafalski (Suter, Langenbrunner), 10. Rafalski, 37. Drury (Ryan, Backes), 48. Langenbrunner (Rafalski, Suter), 60. Kesler (Parise). Rozhodčí: Rooney (USA), Watson - Sharrers (oba Kan.), Nelson (USA). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 18.561.