Kam zmizeli policajti? Do Vršovic, za Viktorkou

Kam zmizeli policajti? Do Vršovic, za Viktorkou
K beznadějně vyprodanému stadionu pražské Slavie ve Vršovicích se sjelo 300 policistů, k tomu strážníci, svalovci z bezpečnostních služeb, členové antikonfliktního týmu.
Zápas začínal před devátou hodinou. Ale už kolem sedmé v okolí stadionu hlídkovaly desítky mužů v uniformách.
Policisté a pořadatelé měli zpočátku zásadní převahu. Fanoušci se v pětatřicetistupňových teplotách k rozpálenému stadionu nehnali.
Raději přes lávku pochodovali do protějšího Tesca. Zpátky se vraceli s plechovkami piva. Ano, jasně, Plzně.
Foto: Simona Holecová
Simona Holecová
24. 8. 2011 21:26

Praha - Sportovní událost číslo jedna letošního léta spustila v Praze hotové policejní manévry. K beznadějně vyprodanému stadionu pražské Slavie ve Vršovicích se sjelo 300 policistů, k tomu strážníci, svalovci z bezpečnostních služeb, členové antikonfliktního týmu. A nezapomínejme na dozor na koních.

Ten plzeňské fanoušky dráždil asi nejvíc. Cestu na stadion si místo klubových hesel zpestřovali pokřiky "Ať jdou koně do pr...e".

Tak se podívejte, jak to vypadalo, když se plzeňská Viktorka chystala na zápas s Kodaní, vítězství znamená postup do elitní Ligy mistrů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy